Migrantų invazija Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtojams kainuoja milijonus

Kol Didžiosios Britanijos imigracijos pareigūnai ir prancūzų policija dirbdami ranka rankon bando sulaikyti per Eurotunelį plūstančių migrantų srautą, šie ir toliau svajoja pradėti naują gyvenimą svetur. „Migrantų krize“ pavadintas reiškinys ne tik nusinešė devynių nelegalų gyvybes, bet ir sukėlė ant kojų Didžiosios Britanijos vyriausybę, skubiai turinčią išspręsti paaštrėjusią situaciją.

Migrantų kasmet daugėja

Pasienio departamento duomenimis, 2014–2015 metais buvo sustabdyti 39 tūkst. migrantų, bandžiusių nelegaliai kirsti sieną iš Prancūzijos. Lyginant su ankstesniais metais, šis skaičius išaugo daugiau nei dvigubai. Skaičiuojama, kad pastaraisiais mėnesiais kiekvieną naktį pareigūnai susiduria su 400 žmonių, besiveržiančių pro užtvaras.

Nuo liepos 27-osios suskaičiuota daugiausia pasikėsinimų perlipti spygliuotas tvoras, juosiančias įvažiavimą į tunelį:

2 tūkst. bandymų naktį iš pirmadienio į antradienį.

1,5 tūkst. bandymų naktį iš antradienio į trečiadienį.

700 bandymų naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį.

400 bandymų naktį iš ketvirtadienio į penktadienį.

300 bandymų naktį iš penktadienio į šeštadienį.

BBC korespondentas, Gavinas Lee, pranešantis naujienas iš įvykio vietos, spėja, kad bandymų skaičius nebūtinai reiškia žmonių skaičių. Mat kai kurie migrantai, susidūrę su pareigūnais, pabėga ir bando prasiveržti dar kartą ar kelis.

Daugiausiai bandymų prasiveržti pro užtvaras įvyksta savaitgaliais. Prancūzijos policijos duomenimis, praėjusį sekmadienį jiems pavyko grąžinti už saugomos teritorijos apie tūkstantį migrantų. Dar 700, pasak pareigūnų, teko išvesdinti fiziškai, mat geranoriškai įspėti pabėgėliai nė nemanė trauktis. Per susirėmimus suimtas vienas migrantas ir nukentėjo pareigūnas, kuriam į veidą sviestas akmuo.

Nors įėjimą į tunelį saugo penkių metrų aukščio spygliuotos vielos tvoros bei iki dantų ginkluoti Prancūzijos riaušių policininkų būriai, migrantai nesibaimina. Jie dienos metu keliauja palei visą saugomos teritorijos perimetrą, kol vakarop pasiekia arčiausiai įėjimo į tunelį esančią vietą ir sutemus nesisaugodami prakerpa arba peršoka tvorą.

Jungtinės Karalystės premjeras D. Cameronas tvirtino esąs įsitikinęs, jog ši mokesčių mokėtojams milijonus kainuojanti migrantų krizė prie Kalė uosto tęsis mažiausiai iki vasaros pabaigos. Kuomet Prancūzijos vyriausybė dėl migrantų srauto kaltina Didžiosios Britanijos darbo ir pašalpų sistemą, ši, savo ruožtu tikina, kad imigrantai nenustos mėginę keliauti Eurotuneliu tol, kol nebus išardyta jų „Džiunglių“ stovykla ir sutvarkyta Prancūzijos imigracijos politika.

Iki šiol migrantų stabdymui prie Kalė tunelio Didžioji Britanija jau skyrė 12 mln. svarų sterlingų mokesčių mokėtojų pinigų ir numatė skirti dar 7 mln. svarų sterlingų. Gyventojams piktinantis dėl tokių išlaidų, vidaus reikalų sekretorė Theresa May pranešė, kad tokios išlaidos būtinos norint išvengti didesnių nuostolių.

Apsaugai Kalė mieste skirti pinigai padeda sumažinti vyriausybės paramą prieglobsčio prašytojams, jei visi norintys patektų į šalį. Pernai prieglobsčio šalyje paprašė 31945 pabėgėliai, kuriems per metus Jungtinės Karalystės mokesčių mokėtojai išleido 283 mln. svarų sterlingų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai