Amerikiečių diplomatijos vadovas kartu su padėjėjais išvyko apie 2 val. vietos (9 val. Lietuvos) laiku ir turi atvykti penktadienį į Šiaurės Korėjos sostinę, kur M.Pompeo pirmąkart nakvos.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas (per birželį įvykusį istorinį susitikimą Singapūre pasimatė su Kim Jong Unu. Šiuo metu Baltųjų rūmų šeimininkas yra optimistiškai nusiteikęs, kad pavyks pasiekti taiką Korėjos pusiasalyje ir giriasi, kad branduolinio karo grėsmės buvo išvengta.
Tačiau abiejų lyderių pasirašytame pareiškime yra tik abstrakčių įsipareigojimų, o M.Pompeo buvo pavesta tartis dėl konkretaus plano, kuris leistų „visiškai denuklearizuoti“ Korėjos pusiasalį.
Toks planas reikštų, jog Kim Jong Unui tektų detalizuoti savo branduolinių ginklų ir sodrinimo programos apimtį bei susitarti dėl grafiko, kada jie turi būti išmontuoti ir perduoti tarptautiniams stebėtojams.
Vašingtonas tikisi, kad denuklearizacija galėtų prasidėti per metus, bet daugelis ekspertų apžvalgininkų ragina nesureikšminti Kim Jong Uno pažadų ir įspėjo, kad procesas gali užtrukti kelerius metus.
Tuo tarpu M.Pompeo ir D.Trumpas pareiškė, kad neišsižadės tarptautinių ekonominių sankcijų, kurios, jųdviejų nuomone, ir privertė Šiaurės Korėją sėsti prie derybų stalo.
Po penktadienio vakarą ir šeštadienio rytą Pchenjane vyksiančių derybų M. Pompeo turi išskristi į Tokiją, kur informuos apie dialogo eigą savo kolegas iš Japonijos ir Pietų Korėjos.
Savo diplomatinę kelionę M. Pompeo tada pratęs Vietname, o vėliau lankysis Jungtinių Arabų Emyratų sostinėje Abu Dabyje.
Kitą savaitę jis atvyks į Briuselį, kur kartu su D.Trumpu dalyvaus dvi dienas truksiančiame NATO viršūnių susitikime bei aptars energetikos politiką su Europos Sąjungos pareigūnais.