Nors skatinamieji paketai vertinami prieštaringai, naujasis Japonijos premjeras nusprendė viską pastatyti būtent ant šios kortos. Numatyta, kad šiaurės rytuose, kuris buvo nusiaubtas cunamio, turėtų užvirti gausybė didelių projektų.
Be to, programa turėtų paveikti jenos kurso defliaciją. Trečia pagal dydį ekonomika pasaulyje kenčia nuo krizės ir jau ne kartą ėmėsi priemonių. Vyriausybė iškėlė tikslą, kad 2013-2014 metais ekonomika išaugtų dviem procentais. 2011 metais ekonomika sumenko 0,6 proc.
Daugiau nei pusė skatinimo projektų išlaidų prisiims Vyriausybė, kitą dalį turės prisiimti privatus sektorius bei bendruomenės. Nors daugelis ekonomistų suabejojo, ar skatinimo paketas turės ilgalaikį poveikį, Tokijo vertybinės biržos sureagavo kaipmat.
Į cunamio, žemės drebėjimo ir branduolinės katastrofos paveiktą regioną planuojama investuoti apie 35 mlrd. eurų. 2011 metų kovą nukentėjusiame regione ketinama atstatyti tiltus, tunelius ir kitą infrastruktūrą. 30 mlrd. eurų turėtų pasiskirstyti verslo bendrovėms, siekiančioms užsienyje išplėsti savo veiklą. Skatinimo ypač sulauks mokslinių tyrimų ir plėtros sektorius, ypač energetikos, žemės ūkio ir sveikatos.