Vadinamasis liustracijos įstatymas buvo parengtas atsižvelgiant į kitų Rytų Europos šalių, išsivadavusių po dešimtmečius trukusio Maskvos dominavo, kai pasibaigė Šaltasis karas, patirtį.
Reikalavimas nutraukti ryšius su ankstesniais režimais taip pat buvo vienas iš pagrindinių šūkių per praeitą žiemą Kijevą krėtusius protestus, kurie nulėmė prorusiško prezidento Viktoro Janukovyčiaus ir slapios Ukrainos oligarchų klikos nuvertimą.
Pagal naująjį įstatymą turi būti atleisti visi pareigūnai, ilgiau negu metus užėmę postus centrinės arba regionų valdžios institucijose, vadovaujant V.Janukovyčiui, kuris dabar yra pasitraukęs į Rusiją.
Taip pat bus įkurta speciali komisija, kuri domėsis tais teisėjais ir teisėsaugos pareigūnais, kurių prabangus gyvenimo būdas atrodo neatitinkantis kuklaus atlyginimo valstybės tarnautojų postuose.
„Tai istorinė diena Ukrainai, – prezidentas Petro Porošenka parašė savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“. – Valstybės aparatas bus išvalytas. Šlovė Ukrainai!“
Viena iš naujojo teisės akto nuostatų draudžia asmenims, nesugebėjusiems pagrįsti savo pajamų šaltinių arba turto kilmės, 5–10 metų užimti pareigas valstybės tarnyboje.
Kai Aukščiausioji Rada nesugebėjo priimti šios įstatymo praeitą mėnesį, įsiplieskė audringi protestai prie parlamento pastato, kurį apgaubė tiršti deginamų padangų dūmai, o milicija buvo pasiųsta atkurti tvarkos gatvėse.
Šiame teisės akte sakoma, kad jis buvo parengtas siekiant padėti „atkurti pasitikėjimą valdžia ir sukurti naują valdymo sistemą, atitinkančią Europos standartus“.
„Tai istorinė diena Ukrainai, – prezidentas Petro Porošenka parašė savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“. – Valstybės aparatas bus išvalytas. Šlovė Ukrainai!“