Mobilizacijos grimasos: rusas ieško žmonos, kad po žūties būtų kam paimti kompensaciją

35-erių rusas, Vladimirui Putinui paskelbus mobilizaciją patekęs į armiją, ieško žmonos. Ir turėdamas ganėtinai kilnų tikslą – vyras nori surasti žmogų, kuriam Rusijos valstybė privalės išmokėti žadamą kompensaciją, jeigu jis žus fronte Ukrainoje. Artimų giminių jis skelbia neturįs. Rusijoje šiuo metu tikras vedybų bumas, nes santykius skuba įteisinti ir ilgamečiai sugyventiniai.
Mobilizuoti Rusijos rezervistai
Mobilizuoti Rusijos rezervistai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šią istoriją paskelbė „Radio Svoboda“, o pats skelbimas, kaip rašo gazeta.pl, pasirodė vietiniame Omsko laikraštyje. Vyras rašė, kad ieško žmonos, kuri gaus pinigus kaip kompensaciją po jo mirties fronte. Jis patikino neturįs giminių, kurie galėtų į tai pretenduoti.

„Nenoriu palikti kompensacijos kokiam nors fondui, noriu palikti ją tautietei“, – rašė mobilizuotas rusas.

Jis pats, kaip teigė, kilęs iš Kemerovo srities, o būsimai žmonai jokių išskirtinių reikalavimų nekeliantis, tereikėtų moteriai, kuri norėtų už jo ištekėti, paskambinti arba atsiųsti savo telefono numerį.

Susituokti teksią mokymo centre, kur išrinktoji turėtų atvykti, vyras tik pažadėjo padėti su transportu.

Į skelbimą atsiliepė bent kelios moterys. Vyras apsisprendė dėl vienos iš jų – Nadeždos, kuri yra našlė su trimis vaikais. Teigiama, kad pora jau padavė prašymą susituokti.

Pagal Rusijos valdžios sprendimą, jeigu vyras žūsta fronte Ukrainoje, jo žmona ar kiti artimi giminės gali pretenduoti į kompensaciją – ji siekia apie 12,5 mln. rublių, kas pagal dabartinį kursą yra apie 200 tūkst. eurų.

„Sipa Press“/„Scanpix“ nuotr./Mobilizacija Rusijoje
„Sipa Press“/„Scanpix“ nuotr./Mobilizacija Rusijoje

Kaip rašo „Radio Svoboda“, mobilizacija sukėlė tikrą santuokų bangą Rusijoje.

„Be Mendelsono maršo, baltos suknelės ir puokštės, apsirengę kasdieniškai – poros skubiai registruoja santuokas, jeigu jaunikis gali būti mobilizuotas.

Civilinės metrikacijos įstaigos registruoja po šimtą porų per dieną. Jeigu spręstume pagal santuokų statistiką, aiškėja, kad daugiausia mobilizuota į karą iš pačių neturtingiausių regionų ir tų sričių, kurios labiausiai nutolusios nuo Ukrainos“, – rašoma straipsnyje.

Kaip teigia portalas severreal.org, esantis svoboda.org dalis, rugsėjį ir spalį paskelbus mobilizaciją Rusijoje prasidėjo tikrų tikriausias santuokų bumas. Pagrindinė priežastis: kariškio žūties atveju teisėta žmona gali tikėtis valstybės išmokos.

Be Mendelsono maršo, baltos suknelės ir puokštės, apsirengę kasdieniškai – poros skubiai registruoja santuokas, jeigu jaunikis gali būti mobilizuotas.

Santuokų rūmai, kaip skelbiama, nesusitvarko su tokiais ateinančiųjų kiekiais, tada ligšioliniai sugyventiniai kreipiasi net į savo deputatus, kad šie darytų spaudimą ir pagreitintų santuokų registracijos procesą.

Jeigu mobilizuotasis bus sužeistas arba žus, jo žmona gaus kompensaciją, be to, valstybė apmokės kelionę, gyvenimą viešbutyje ir maitinimą, jeigu vyras gulės ligoninėje. Be to, mokamas vadinamasis „kario atlyginimas“ – ne mažiau kaip 195 tūkst. rublių (apie 3,2 tūkst. eurų).

Taip tikina Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, nors kaip pabrėžia severreal.org žurnalistai, iki šiol absoliuti dauguma mobilizuotųjų tų pažadėtų išmokų nematė ir į karą ruošiasi už savus pinigus.

„Scanpix“/AP nuotr./Mobilizacija Rusijoje
„Scanpix“/AP nuotr./Mobilizacija Rusijoje

Straipsnyje cituojama ekonomistė Tatjana Michailova, šiuo metu dirbanti Pensilvanijos universitete, kuri teigia, kad regioninių Civilinės metrikacijos skyrių duomenys leidžia daryti bent keletą įdomių išvadų.

„Pagrindinė išvada – geografinė: daugiausia mobilizuota iš Tolimųjų Rytų ir Sibiro. Iš Novgorodo, Murmansko sričių ir kitų šiaurinių regionų mobilizuojama dažniau, nei iš pietinių sričių. Valdžia siekia šaukti mažiau žmonių iš tų regionų, kurie yra netoli Ukrainos sienos, nes ten esama giminystės, darbinių ryšių.

2014 metais irgi į Ukrainą siuntė kariauti tankistus iš Buriatijos ir kitų etninių regionų, kad kaip įmanoma labiau sumažintų galimus sunkumus.

Taip pat vedybų statistika leidžia daryti dar vieną išvadą: valdžia stengiasi mobilizuoti žmones iš ekonomiškai atsilikusių regionų. Buriatija, Žydų autonominė sritis, Tuva, Amūro sritis – tai ne patys turtingiausi regionai, o būtent jie yra tarp lyderių mobilizacijos procese“, – teigė ekonomistė.

Valdžia stengiasi mobilizuoti žmones iš ekonomiškai atsilikusių regionų. Buriatija, Žydų autonominė sritis, Tuva, Amūro sritis – tai ne patys turtingiausi regionai.

Jos manymu, didžiųjų regionų gyventojų stengiamasi nepykdyti, tad kuo didesnis ir turtingesnis srities centras, tuo mažiau iš jo mobilizuotųjų keliauja į karą Ukrainoje.

Ji palygino Permės kraštą su kaimynine Sverdlovsko sritimi, iš kur mobilizuota daugiausia žmonių.

„Štai Murmansko sritis turtingesnė nei Karelija. Mes pagal vedybų statistiką matome, kad Karelijoje daugiausia paimta vyrų į karą, ten daugiausia ir santuokų – 2,4 tūkst. Murmanske – 1,9 tūkst., Pskove – 800“, – sakė pašnekovė.

Ne mažiau svarbų vaidmenį atlieka ir visuomenės nuotaikos. Esą iš Novgorodo srities kur kas daugiau mobilizuota žmonių nei iš Pskovo srities, nes čia esą vis dar prisimenama, kad 2014 metais kariaujant su Ukraina buvo sunaikinti Pskovo desantininkai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai