Vyras dirbo tiriamąjį darbą Šveicarijoje įkurtame Europos branduolinių tyrimų centre (CERN). Jis buvo areštuotas ketvirtadienį pietryčių Prancūzijoje, praneša Dailymail.co.uk.
Prancūzų žvalgybos duomenimis, areštuotasis turėjo ryšių su „Al Qaeda“ grupuotės nariais, esančiais Šiaurės Afrikoje, ir dalijo jiems patarimus, kurioje Europos vietoje būtų galima surengti teroro atakas.
CERN, greta Šveicarijos ir Prancūzijos pasienio, yra laikomas didžiausias pasaulyje dalelių greitintuvas. Juo norima imituoti Didįjį sprogimą, kurio metu atsirado Visata. Tai vienas brangiausių ir vienas pavojingiausių tyrimų pasaulyje.Mokslininko areštas sukėlė nerimo bangas, kad teroristų taikiniu gali tapti didysis hadronų kolaideris.
Todėl mokslininko areštas sukėlė nerimo bangas, kad teroristų taikiniu gali tapti didysis hadronų kolaideris. Tačiau CERN tuoj pat paneigė tokias kalbas – esą duomenys, kurie galėtų padėti įvykdyti teroro aktą, sulaikytajam nebuvo prieinami.
„Jis nebuvo CERN darbuotojas, visus tyrimus atlikdavo pagal sutartį su pašaliniu institutu“, – teigiama CERN pranešime spaudai ir priduriama, kad įstaiga teikia visus duomenis reikalingus tyrimui, kurį vykdo Prancūzijos policija.
Pranešime spaudai taip pat pabrėžiama, jog CERN yra laboratorija, kurioje tiriami fundamentalūs klausimai, susiję su visata, ir tokie tyrimų rezultatai būtų vargiai pritaikomi kariniuose veiksmuose.
Naujienų portalas 15min.lt primena, kad su Didžiuoju hadronų kolaideriu dirba maždaug 7 tūkst. mokslininkų iš įvairių pasaulio šalių.
Didysis dalelių greitintuvas, kai kurių vadinamas „pragaro mašina“ sugedo praėjusį rugsėjį, praėjus vos devynioms dienoms po jo paleidimo.
Tyrėjai planuoja šiame greitintuve beveik šviesos greičiu įsukti protonų srautus, skriejančius priešingomis kryptimis. Vėliau šie srautai susidurs vienas su kitu. Po susidūrimo mokslininkai ištirs skeveldras, ieškodami naujų elementariųjų dalelių.
Šiuo eksperimentu bus siekiama atsakyti į klausimą, ar egzistuoja kitos dimensijos ir patvirtinti arba paneigti Higso bozono egzistavimą. Tai turėtų paaiškinti, iš kur dalelėse atsiranda masė. Skeptikų teigimu, eksperimento metu gali būti sukurta juodoji skylė, kuri galėtų įtraukti visą Žemės planetą.