„Igoris Dodonas buvo suimtas antradienį 72 valandoms“, – žurnalistams pranešė generalinės prokuratūros atstovė Mariana Chiorpec. Ji pridūrė, kad eksprezidentas šiuo metu yra Nacionaliniame kovos su korupcija centre.
Pareigūnai atlieka kratas 12 skirtingų vietų, įskaitant I.Dodono namus sostinėje Kišiniove, nurodė atstovė.
Prieš I.Dodoną pradėtas tyrimas dėl keturių atskirų nusikaltimų: valstybės išdavystės, politinių lėšų gavimo iš nusikalstamos organizacijos, neteisėto praturtėjimo ir „pasyvios korupcijos“.
Tyrėjai įtaria, kad I. Dodonas 2019 metais paėmė pinigų iš politinio sąjungininko ir įtakingo oligarcho Vladimiro Plahotniuco, kuris 2020 metais pabėgo iš šalies dėl jį persekiojusių įtarimų kyšininkavimu, bet nebuvo įleistas į Jungtines Valstijas.
Nuo 2016 iki 2020 metų prezidentavusį I.Dodoną atvirai palaikė Maskva.
Dauguma Moldovos gyventojų kalba rumuniškai, tačiau ji taip pat turi didelę rusakalbių mažumą ir separatistinį Uždniestrės regioną, kurį kontroliuoja prorusiški separatistai, ginkluojami ir remiami Maskvos. Per dažnas politines krizes reguliariai pasikeičianti valdžia kaitalioja šalies kursą, siekdama suartėjimo su Maskva arba su Vakarais.
Į keletą korupcijos skandalų įsivėlęs I.Dodonas pralaimėjo prezidento rinkimuose Maiai Sandu. Jos proeuropietiška partija iškovojo užtikrintą pergalę 2021 metų parlamento rinkimuose.
Rusijos pajėgoms įsiveržus į Ukrainą Kišiniovas oficialiai išreiškė paramą Kyjivui. Jis priėmė ukrainiečių pabėgėlių, pateikė narystės ES prašymą ir gavo pažadą iš Europos dėl karinės pagalbos didinimo.
Rusija griežtai kritikuoja Moldovą, kuri bijo tapti kitu Rusijos pajėgų taikiniu.
Uždniestrės separatistai balandį pranešė apie virtinę išpuolių, dėl kurių apkaltino Ukrainą.