Apriboti moterų judėjimą šiomis dienomis buvo nuspręsta per susirinkimą mečetėje Pakistano Chaiber Pachtunchvos provincijos Karako rajone ir paskelbta per garsiakalbius, praneša bbc.co.uk.
Manoma, kad šį sprendimą paskatino noras padėti vyrams per ramadaną – šventą pasninko mėnesį – susilaikyti nuo pagundų. Nežinia, ar draudimas bus atšauktas, kai rugpjūčio pradžioje ramadanas baigsis.
„Nusprendėme, kad moterys negali lankytis turguje, jei jų nelydi giminaitis vyras“, – agentūra AFP citavo dvasininką Maulaną Mirzaqeemą.
Tos, kurios pažeis nurodymą, bus perduotos policijai. „Moterys skleidžia vulgarumą ir neleidžia vyrams susivaldyti per ramadaną“, – aiškino jis.
Daugelis šiame regione gyvenančių moterų iš šiaip dengia galvą ir visą kūną.
Dvasininkai paragino policiją prižiūrėti, kaip laikomias draudimo, o pardavėjus – neaptarnauti moterų, nelydimų giminaičių. Tačiau šie pareiškė, kad tai sumenkins pajamas ir suduos smūgį regiono reputacijai.
Kosmetikos parduotuvės – prostitucijos priedanga?
Vienoje Afganistano provincijoje moterims neseniai uždrausta apskritai palikti namus be giminaičio vyro kompanijos. Kartu uždarytos kosmetikos parduotuvės, nes jose esą klestėjo prostitucija, nors tiek gyventojai, tiek policija tokius įtarimus paneigė.
Drakoniškas draudimas buvo paskelbtas Baglano provincijos Deh Salah mieste, kuris talibų laikais garsėjo kaip kovos su jų režimu bastionas, rašo „Reuters“.
Tačiau birželio pabaigoje buvo paskelbtas draudimas moterims eiti į viešumą – apsipirkti ar pas gydytoją, jei jų nelydi giminystės ryšiais susijęs vyras. Taip pat buvo uždarytos kosmetikos parduotuvės.
„Joms nebuvo galima veikti. Parduotuvės skirtos verslui, o ne svetimavimui“, – pareiškė prezidento Hamido Karzai patarėjas ir Ulema tarybos, aukščiausios šalyje religinės institucijos, narys Enayatullah Balighas.
Gyventojai naują tvarką pavadino fatwa – religiniu įsakymu, – nors tokius įpareigojančius dokumentus gali išleisti tik Kabule dirbantys aukščiausio rango dvasininkai.
Įsiutęs dėl naujos tvarkos, vienos parduotuvės savininkas nušovė 80 tūkst. gyventojų, daugiausiai tadžikų, turinčio miesto merą, bandantį įgyvendinti įsakymą – uždaryti parduotuvę.