2024 12 06

„Mūsų demokratiją išgelbėjo raudonieji“: Korėjos profesorius sudėliojo taškus apie chaosą Pietų Korėjoje

Šią savaitę Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk Yeolas, vienos galingiausių pasaulio ekonomikų ir šalies, kurioje yra didžiausia JAV karinė bazė regione, prezidentas, paskelbė karo padėtį. Dabar jam gresia apkalta. Apie tai, kas vyksta, ir Šiaurės Korėjos, Vašingtono bei Maskvos įtaką šiai situacijai leidiniui „Postimees“ papasakojo Korėjos universiteto profesorius Fiodoras Tertickis, kuris sudėliojo esminius šio visą pasaulio dėmesį prikausčiusio įvykio taškus.
Krizė Pietų Korėjoje
Krizė Pietų Korėjoje / „Scanpix“ nuotr.

Pietų Korėjos prezidentas pateisino sprendimą įvesti karo padėtį sakydamas, kad tai buvo kova su komunistais. Po kelių valandų kairiųjų daugumos parlamentas atšaukė dekretą.

Kariuomenė praktiškai sabotavo prezidento įsaką.

Balsavimas Pietų Korėjos parlamente dėl apkaltos prezidentui Yoon Suk-yeolui numatytas šeštadienį apie 19 val. (12 val. Lietuvos laiku).

Yoon Suk-yeolo bandymas pirmą kartą per daugiau nei 40 metų įvesti karo padėtį sukėlė šalyje didžiausią politinį chaosą per visą jos modernios demokratijos istoriją.

Ką ši situacija atskleidė ir kas už jos iš tiesų slypi, „Postimees“ papasakojo Korėjos universiteto profesorius.

Jūsų kolega Andrejus Lankovas (Kookmino universiteto profesorius – red. past.) sakė: „Atrodo, kad prezidentas elgiasi netinkamai“. Tačiau A.Lankovas šiuo metu nėra Korėjoje ir turi mažai informacijos, kurią galėtų analizuoti. Jūs esate Seule. Kokia musė įkando prezidentui?

– Jei reikėtų ieškoti konkrečios musės, manau, kad tai buvo jo žmona Kim Keon Hee. Parlamentas per daug priartėjo prie prezidento žmonos su korupcijos tyrimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai