Oficialus šios kasmet vykstančios piligriminės kelionės dalyvių skaičius dar nepaskelbtas, tačiau pranešama, kad šiais metais hadže dalyvauja iki 2,5 mln. žmonių.
Valdžia skelbia, kad buvo išduoti leidimai 1,7 mln. maldininkų iš užsienio ir kad dar maždaug 200 tūkst. leidimų buvo išduota maldininkams iš pačios Saudo Arabijos ir kaimyninių Persijos įlankos regiono valstybių.
Šiemet taikomos griežtos priemonės reikiamų dokumentų neturintiems maldininkams – taip Saudo Arabijos valdžia bando užkirsti kelią nevaldomam hadžo dalyvių skaičiaus augimui.
Vairuotojui, sulaikytam vežant maldininkus be leidimų, gresia 10 tūkst. rialų (6,7 tūkst. litų) bauda už kiekvieną asmenį.
Ėjimas į Miną žymi oficialią hadžo pradžią aštuntąją musulmonų kalendoriaus Zul Hidžos mėnesio dieną. Ši diena vadinama Tarvija (Girdomoji), nes anksčiau maldininkai sustodavo Minoje pagirdyti savo gyvulių ir apsirūpinti kitos dienos kelionei prie Arafato kalno.
Didžiulėje Minos lygumoje buvo pastatytos didžiulės baltos palapinės. Ji atgyja tik penkioms dienoms per metus.
Pirmadienį maldininkai eis prie Arafato kalno, esančio už maždaug 10 km į pietryčius, ir visą dieną ten melsis.
Saulei nusileidus jie patrauks į Muzdalifą, esančią pusiaukelėje tarp Arafato kalno ir Minos, ir ten praleis naktį.
Antradienį, pirmąją Id al Adhos – Aukojimo šventės – dieną, maldininkai po ryto maldų grįš į Miną,kur atliks pirmąjį simbolinio akmenų mėtymo į Šėtoną etapą ir rituališkai paaukos kokį nors gyvulį, paprastai – ėriuką.
Šiemet nuo pat to laiko, kai maldininkai pradėjo rinktis Mekoje, jokių pranešimų apie rimtus incidentus nebuvo. Mekos Didžioji mečetė buvo užtvindyta tikinčiaisiais – penktadienį pagrindinėse savaitės maldose čia dalyvavo maždaug 1,7 mln. tikinčiųjų.