„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Napoleono dukterėčiai priklausęs rubinas aukcione parduotas už rekordinę 30 mln. dolerių sumą

Aukcione Ženevoje antradienį 25,59 karatų „karvelio kraujo“ spalvos rubinas buvo parduotas už rekordinius 30,33 mln. JAV dolerių, o už retą rožinį deimantą, kuris, kaip manoma, kažkada priklausė Napoleono Bonaparte'o dukterėčiai, buvo pakloti 15,9 mln. JAV dolerių, pranešė aukciono namai „Sotheby's“.
Birmos rubinas parduotas aukcione
Birmos rubinas parduotas aukcione / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Po varžytuvių rubinas atiteko anoniminiam pirkėjui, kuriis už jį, įskaitant komisinį mokestį, nepagailėjo 26,25 mln. Šveicarijos frankų (27,3 mln. eurų).

Už „Saulėtekio rubiną“ iš Mianmaro aukcione planuota gauti 12-18 mln. dolerių. Šis rubinas yra iš „Cartier“ brangenybių kolekcijos, kuri buvo išstatyta aukcione.

Tai yra didžiausia kada nors už rubiną sumokėta suma, taip pat rekordinė kaina, aukcione paklota už „Cartier“ brangakmenį, nurodė „Sotheby's“.

„Saulėtekio rubinas parduotas už kiek daugiau nei 30 mln. dolerių, tiksliau – 30,33 mln. dolerių, o ši suma, manau, yra daugiau nei triskart didesnė už ankstesnį rekordą, priklausiusį „Graff“ rubinui“, – sakė Davidas Bennettas, „Sotheby's“ tarptautinio brangenybių pardavimo skyriaus vadovas, turėdamas galvoje lapkritį parduotą kitą brangakmenį.

Didelis, „karvelio spalvos“ raudonasis rubinas priklauso rečiausiems brangakmeniams, sakė D.Bennettas.

„Turiu galvoje, kad per 40 metų mačiau tik vieną tokios spalvos ir dydžio rubiną, taigi, jie yra itin reti“, – pabrėžė jis.

Dar vienas „itin retas“ brangakmenis – įspūdingas ryškiai rožinės spalvos 8,72 karatų deimantas „The Historic Pink“ – „Sotheby's“ organizuojamame pavasario aukcione „Magnificent Jewels and Noble Jewels“ parduotas už 14,8 mln. Šveicarijos frankų (14,3 mln. eurų).

Pasak Amerikos gemologijos instituto, manoma, kad žiedas su šiuo kvadrato formos deimantu užapvalintais kampais priklausė princesei Mathilde – Prancūzijos imperatoriaus Napoleono I dukterėčiai.

Jo savininke taip pat buvo viešumos vengusi Huguette Clark – iš vario, medienos ir geležinkelių sukaupto didžiulio turto paveldėtoja ir filantropė, kuri mirė 2007-aisiais, sulaukusi 104 metų amžiaus.

Šis deimantas nuo praėjusio amžiaus penktojo dešimtmečio buvo saugomas banko seife ir tik neseniai vėl buvo apie jį sužinota.

Šio deimanto kilmė nežinoma. Tačiau brangakmenio charakteristikos ir tai, kad jis toks senas, leidžia daryti prielaidą, kad jis galėjo būti rastas garsiosiose Golkondos kasyklose Indijoje, sakė D.Bennettas.

Pasak „Sotheby's“, spalvotųjų deimantų ir brangakmenių rinka niekada anksčiau nebuvo tokia dinamiška, o rožiniai deimantai yra vieni rečiausių.

Pernai spalį „Sotheby's“ aukcione už kitokios formos 8,41 karatų rožinį deimantą buvo sumokėti 17,8 mln. dolerių.

Antradienio aukcione „Cartier“ auskarai su safyrais iš Mianmaro ir deimantais buvo parduoti už 3,4 mln. Šveicarijos frankų (3,9 mln. dolerių).

Konkuruojantys aukciono namai „Christie's“ trečiadienį Ženevoje rengia savo pavasarinį brangenybių aukcioną.

Tarp 351 brangenybės, kuri bus išstatyta aukcione, bus Marios Christinos Royal Devant-de-Corsage sagė, kurią savo žmonai, austrų erchercogienei Mariai Christinai vestuvių proga 1879 metais įteikė Ispanijos karalius Alfonsas XII.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“