Pasak A.Rajos, NATO vadovas nenuilstamai dirba dėl taikos Ukrainoje ir yra pagrindinė taiką propaguojanti jėga už Ukrainos ribų.
„Už Ukrainos ribų nėra nė vieno, kuris dirbtų išradingiau nei jis, išradingai, logiškai ir emocingai – ir jis niekada nepavargsta. Jis nenuilstamai dirbo dėl taikos Ukrainoje, o už Ukrainos ribų buvo ir tebėra pagrindinė jėga pasaulyje. Didžiuojuosi, kad esu norvegas, kai matau J.Stoltenbergą pasaulio scenoje“, – pažymėjo jis.
Politikas nurodė, kad J.Stoltenbergas yra labiausiai nusipelnęs kandidatas 2023 m. Nobelio taikos premijai gauti dėl savo nenuilstamų pastangų užtikrinti taiką ir demokratiją Europoje ir pasaulyje.
„Per pastaruosius metus niekas taip nesistengė užtikrinti taikos ir demokratijos Europoje ir pasaulyje kaip J.Stoltenbergas. Visiškai natūralu, kad jis turėtų būti svarstomas dėl šių metų Nobelio taikos premijos“, – kalbėjo A.Raja, kuris yra kairiųjų partijos pirmininko antrasis pavaduotojas.
Anot jo, praėjusiais metais NATO generalinis sekretorius nenuilstamai dirbo ieškodamas sprendimų, kaip sustabdyti karą Ukrainoje. Jis taip pat buvo jungiamoji grandis tarp įvairių šiame procese dalyvaujančių šalių.
Trečiadienį baigėsi 2024 metų Nobelio taikos premijos kandidatų teikimas. Tarp žinomų kandidatų yra taikos aktyvistai, susiję su karais Gazos Ruože ir Ukrainoje.
Nobelio premijos apdovanojimų ceremonija kiekvienais metais organzuojama gruodžio mėnesį.
2023-ųjų Nobelio taikos premija paskirta įkalintai iraniečių aktyvistei Narges Mohammadi už kampaniją prieš moterų priespaudą Irane. N. Mohammadi vardu apdovanojimą atsiėmė jos paaugliai vaikai.