Pacifistas ir kompiuterinių žaidimų mėgėjas
MK.ru portalas, pristatydamas J.Stoltenbergą rašo, kad jaunystėje jis dirbo laikraštyje „ Arbeiderbladet“ – oficialiame Norvegijos kairiųjų leidinyje, o vėliau darė karjerą partijoje.
Jaunystėje J.Stoltenbergas vadovavo Norvegijos Darbo partijos jaunimo organizacijai. 2011 metų liepą per didžiausią Norvegijos istorijoje teroro išpuolį 68 šios organizacijos aktyvistus nužudė Andresas Behringas Breivikas, o J.Stoltenbergas tuo metu ėjo Norvegijos premjero pareigas.
Žaisdamas kompiuterinį žaidimą „Age of Empires“, pasak MK.ru, J.Stoltenbergas naudojo pseudonimą „Steklov“.
Jaunystėje J.Stoltenbergas buvo pacifistas, dalyvavo demonstracijose prieš karą Vietname.
Norvegijos spaudos teigimu, naujojo NATO generalinio sekretoriaus mėgstamiausias patiekalas – banginių mėsa, o labiausiai laisvalaikį jis mėgsta leisti prie kompiuterio, kur azartiškai žaidžia kompiuterinius žaidimus.
Žaisdamas kompiuterinį žaidimą „Age of Empires“, pasak MK.ru, J.Stoltenbergas naudojo pseudonimą „Steklov“.
Agentas Steklovas
MK.ru tikina, kad šį pseudonimą J.Stoltenbergas naudojo ne šiaip sau. 2000 metais Norvegijoje kilo skandalas, kurio centre atsidūrė J.Stoltenbergas.
Norvegijos spauda rėmėsi Rusijos KGB majoru Michailu Butkovu, kuris iš Norvegijos, kur tuo metu dirbo, 1991 m. pabėgo į Angliją kartu su meiluže, sovietų diplomato žmona ir ten paprašė politinio prieglobsčio. M.Butkovas išdavė MI6 visas KGB operacijas Norvegijoje ir sovietų agentus.
Remdamasi KGB perbėgėlio M.Butkovo duomenimis, Norvegijos spauda pranešė, kad J.Stoltenbergas 1990 m. galėjo būti susijęs su KGB.
Norvegijos dienraščio „VG“ 2000 m. pranešimą apie tai norvegų kalba galite rasti čia.
Remdamasi KGB perbėgėlio M.Butkovo duomenimis, Norvegijos spauda pranešė, kad J.Stoltenbergas 1990 m. galėjo būti susijęs su KGB.
M.Butkovas tikino, kad J.Stoltenbergas kontaktavo su Rusijos ambasados Norvegijoje 3-iuoju sekretoriumi Borisu Kirilovu, kuris Osle dirbo 1986-1990 m. ir oficialiai neva rūpinosi kultūra.
Po M.Butkovo pabėgimo B.Kirilovas buvo vienas iš septynių diplomatų, kurie buvo paskelbti nepageidaujamais Norvegijoje ir 1991 m. buvo priversti palikti šalį.
Šaltiniai VG patvirtino, kad B.Kirilovas buvo išsiųstas ir dėl kontaktų su J.Stoltenbergu, kuris tuo metu buvo Gynybos komisijos narys ir priėjo prie šalies gynybos paslapčių.
Po šio skandalo J.Stoltenbergas paliko Gynybos komisiją ir tapo Aplinkosaugos departamento valstybės sekretoriumi.
Dirbo KGB ar vedžiojo rusus už nosies?
M.Butkovas tikino, kas savo pranešimuose į Maskvą jis naudojo informaciją, kurią pateikė „agentas Steklovas“. Taip KGB pranešimuose buvo vadinamas J.Stoltenbergas.
Kilus skandalui J.Stoltenbergas aiškino, jog bendravo ne tik su Rusijos, bet ir kitų šalių diplomatais, todėl nemano daręs ką nors blogo. Jis teigė, kad nebuvo davęs pasižadėjimo bendradarbiauti su KGB ir nebendradarbiavo.
Kitų šaltinių teigimu, J.Stoltenbergas pats pranešė Norvegijos žvalgybai ir teisėsaugai apie įtartinus Rusijos diplomatų kontaktus su juo, todėl galėjo tęsti savo karjerą, o KGB Norvegijoje patyrė skaudžią nesėkmę.