„Kad išvengtume karo, turime jam ruoštis. Atėjo laikas pereiti prie karinio mąstymo“, – tvirtino M.Rutte įžanginėje kalboje. Jis pabrėžė, kad tam reikės didinti išlaidas gynybai, toliau remti Ukrainą ir stiprinti bendradarbiavimą su NATO partneriais visame pasaulyje.
Savo ruožtu NATO karinio komiteto pirmininkas admirolas Robertas Baueris atkreipė dėmesį, kad parama Ukrainai dabar yra svarbesnė nei bet kada anksčiau.
„Mūsų parama nėra labdara. Ji atitinka politinius ir karinius aljanso interesus. Turime parodyti pasauliui, kad demokratija gali nugalėti ir nugalės. Ir kad už demokratiją verta kovoti“, – pabrėžė jis.
Sausio 15 ir 16 d. NATO štabų vadovai bloko būstinėje Briuselyje aptars tolesnius žingsnius, kaip stiprinti Aljanso pajėgumą ir pasirengimą gynybinėms operacijoms, taip pat paramą Ukrainai, kuri priešinasi Rusijos agresijai. Planuojama, kad NATO vadovai susitiks su NATO valstybių narių karinėmis vadovybėmis aptarti veiksmingų kovos su didėjančiu nestabilumu pasaulyje būdų.
Gruodį M.Rutte paragino Aljanso nares pasirengti galimam karui su Rusija ketverių-penkerių metų perspektyvoje. Tuomet jis išreiškė nuomonę, kad dabartinės pastangos stiprinti gynybą yra nepakankamos, ir sakė, kad Maskva rengiasi ilgalaikei konfrontacijai su Ukraina ir Vakarų šalimis.
Vėliau Rusijos gynybos ministras Andrejus Belousovas pareiškė, kad Rusija turėtų būti pasirengusi galimam kariniam susidūrimui su NATO Europoje „per artimiausią dešimtmetį“.
Pasak prezidento Vladimiro Putino, NATO šalys didina karines išlaidas, o JAV karių skaičius Europoje viršijo 100 tūkst. žmonių.