2013 metais kalbėdama Senate Caroline Cayeux sakė, kad tuomečiai planai įteisinti gėjų santuokas yra „ne vien paprastas ketinimas, prieštaraujantis gamtai“, bet ir „neapgalvotas veržimasis į priekį“.
Ji teigė, kad „jeigu niekas nevaržys aistros“, gali būti padaryta žalos.
Kelios homoseksualių asmenų teisių grupės, įskaitant „STOP Homophobie“ ir „Education LGBT“, trečiadienį kreipėsi į teismą, teigdamos, kad C.Cayeux įvykdė nusikaltimą – įžeidinėjo žmones dėl jų lytinės orientacijos, būdama valstybės tarnautoja.
Antradienį paklausta, ar tebesilaiko ankstesnės pozicijos, politikė, paskirta už ryšius su vietos valdžia atsakinga ministre, televizijai „Public Senat“ sakė, kad „aišku, aš laikausi savo komentarų. Tačiau visada sakiau, jog jeigu už tą įstatymą būtų nubalsuota, aš jo laikyčiausi.“
„Turiu pasakyti, kad tarp tų žmonių turiu daug draugų. Tiesą sakant, esu nesąžiningai užsipulta, ir tai išties sukėlė man susirūpinimą“, – sakė 73 metų ministrė.
Vėliau ji atsiprašė „Twitter“ žinute, pareiškusi, kad minėti komentarai buvo „nederami“ ir kad „lygios teisės visuomet privalo būti mūsų veiksmų prioritetas“.
Šią savaitę apie 50 kairiųjų pažiūrų deputatų paskelbė peticiją, reikalaudami, kad C.Cayeux būtų atleista kartu su dviem kitais kabineto nariais.
Dokumente C.Cayeux ir naujasis aplinkos ministras Christophe'as Bechu kaltinami homofobija, taip pat atkreipiamas dėmesys į vidaus reikalų ministro Geraldo Darmanino ankstesnį nusistatymą prieš tos pačios lyties asmenų santuokas.
Vyriausybės atstovas Olivier Veranas trečiadienį teigė, kad su C.Cayeux susiję ginčas yra „išspręstas“, jai paskelbus atsiprašymą. Jis pridūrė, kad ministrė priklauso vyriausybei, kuri visuomet buvo įsipareigojusi užtikrinti gėjų teises.
Per E.Macrono pirmąją kadenciją vyriausybė išplėtė teisę į nevaisingumo gydymą vienišoms moterims ir lesbietėms, nors tam priešinosi konservatoriai.
Vyriausybėje dirba keletas svarbius postus užimančių homoseksualų, įskaitant susisiekimo ministrą Clement'ą Beaune'ą ir biudžeto ministrą Gabrielį Attalį.