„Irano Islamo Respublika palankiai vertina santykių su Europos Sąjunga plėtojimą abipuse pagarba grindžiamoje aplinkoje“, – sakoma vėlai ketvirtadienį paskelbtame A. Araghchi pareiškime.
Pastaraisiais metais Briuselio ir Teherano santykiai pablogėjo.
Blokas kaltina Iraną nesugebėjimu apriboti savo branduolinės veiklos, parama palestiniečių kovotojų grupuotei „Hamas“, Rusijos karo Ukrainoje rėmimu ir žmogaus teisių pažeidimais.
Santykių plėtrai „būtinas dialogas, kad būtų išspręstos abiejų šalių problemos, ir klaidingos Europos šalių politikos koregavimas“, pridūrė A. Araghchi.
Savo ruožtu J. Borrellis socialiniame tinkle „X“ pareiškė, kad su Irano kolega aptarė „perspektyvas atnaujinti bendradarbiavimą visais abipusio intereso klausimais“.
Jo teigimu, diskutuota apie deeskalacijos ir santūrumo poreikį, taip pat apie karinio bendradarbiavimo su Rusija prieš Ukrainą nutraukimą ir branduolinio ginklo neplatinimą.
J. Borrellis teigė, kad toks dialogas yra būtinas siekiant sumažinti įtampą regione.
Iranas ir jo sąjungininkė Libano grupuotė „Hezbollah“ pagrasino atkeršyti Izraeliui po to, kai liepos pabaigoje Teherane buvo nužudytas „Hamas“ politinis lyderis Ismailas Haniyeh (Ismailas Hanijė), o Beirute – vyriausiasis „Hezbollah“ vadas.
Trečiadienį pareigas pradėjęs eiti A. Araghchi yra žinomas dėl savo atvirumo Vakarams.
Jis ėjo vyriausiojo derybininko dėl branduolinės programos pareigas ir atliko svarbų vaidmenį užtikrinant 2015 metų susitarimą dėl Irano branduolinės veiklos apribojimo mainais į Vakarų sankcijų Teheranui sušvelninimą.
2018 metais tą sandorį sužlugdė tuometinis JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas). Pastangos jį atgaivinti iki šiol buvo nesėkmingos.