2022 11 19

„Naujasis Šaltasis karas“ – Šiaurės Korėja užuodžia galimybę

Rusijos karas su Ukraina nesibaigia. Kinija vis ryžtingiau žada užimti Taivaną. Jungtinėse Valstijose susirėmimai tarp Demokratų ir Respublikonų pagilino politinį susiskaldymą. Kol Joe Bideno administracija buvo užsiėmusi keliuose frontuose, Šiaurės Korėja, maža, izoliuota 25 milijonų gyventojų turinti valstybė, regis, ryžosi atkreipti Vašingtono dėmesį.
Kim Jong Unas
Kim Jong Unas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Jos lyderis Kim Jong Unas perspėjo, kad Jungtinės Valstijos nebeturėtų savęs laikyti „vienpolė“ supervalstybe naujajame „šaltajame kare“.

Didžiąją metų dalį Kim Jong Unas demonstravo antagonizmą Jungtinėms Valstijoms ir jų sąjungininkams, išbandė rekordinį skaičių raketų – net 86 – ir net repetavo branduolinės raketos paleidimą į Pietų Korėją.

Per vieną šio mėnesio dieną Šiaurės Korėja paleido 23 raketas, iš kurių viena nukrito į vandenis už vos 56 kilometrų nuo rytinės Pietų Korėjos pakrantės, o išsigandę salos gyventojai suskubo ieškoti požeminių slėptuvių.

Pastarosiomis savaitėmis Šiaurės Korėja netoli sienos su savo pietine kaimyne taip pat praskraidino keletą sovietmečio karo lėktuvų ir paleido šimtus artilerijos sviedinių, o virš Japonijos paleido vidutinio nuotolio balistinę raketą.

Rusijai užsiminus apie grasinimus panaudoti branduolinius ginklus, o Vašingtono ir Pekino santykiams pablogėjus, Kim Jong Unas greičiausiai įžvelgia galimybę: vis labiau stabilumą prarandančiame pasaulyje nėra geresnio laiko praktiškai nebaudžiamam išbandyti savo ginklus, pademonstruoti tobulėjančias technologijas ir paprovokuoti priešus, šitaip bandant įgyti diplomatinių svertų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai