Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Naujausiame Kremliaus propagandiniame filme – okupuoto Krymo tiltas

Naujausioje Rusijos valstybės finansuojamoje romantinėje komedijoje, lyginamoje su sovietine propaganda, kalbama apie tiltą, jungiantį aneksuotą Ukrainos Krymo pusiasalį su pagrindine Rusijos teritorijos dalimi.
„Krymo tiltas. Padaryta su meile!“
„Krymo tiltas. Padaryta su meile!“ / Stopkadras

Juosta „Krymo tiltas. Padaryta su meile!“ (Krymskij most. Sdelano s liubovju!) Rusijos kino teatruose rodoma nuo praėjusios savaitės. Filmo scenarijų parašė Margarita Simonian, Kremliaus naujienų televizijos RT vadovė.

Filmas, kurio veiksmas vyksta per 3,7 mlrd. dolerių (3,25 mlrd. eurų) atsiėjusio ir gegužę atidaryto tilto statybas, pasakoja jaunos archeologės nuotykius.

„Scanpix“ nuotr./RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian
„Scanpix“ nuotr./RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian

Paskui ją laksto ryšių su visuomene specialistas, atvykęs iš Maskvos prižiūrėti tilto nušvietimo žiniasklaidoje, ir statybininkas, kuris vienoje scenoje ant tilto nutupdo lėktuvą.

Juosta susukta po pernai pasirodžiusio valstybės finansuoto veiksmo filmo „Krymas“ (Krym).

Režisierius Tigranas Keosajanas, M.Simonian vyras, dėl prastų naujojo filmo vertinimų interneto svetainėse kaltino piktavališkus interneto botus ir „nesveikus žmones“.

Tačiau viena tokia rusiška interneto svetainė „KinoPoisk“ tvirtina, kad vartotojų reakcijos yra tikros.

„Šis filmas, pasirodo, yra keistas „Krymo“ ir „Amerikietiško pyrago“ (American Pie) hibridas“, – kultūros gidui „Afiša“ rašė Jegoras Belikovas.

VIDEO: „Krymo tiltas. Padaryta su meile!“

„Tiltas yra tarsi koks geležinis falas, dabar ir amžiams Tėvynės įterptas į šio naujai įgyto pusiasalio kūną“, – pridūrė jis.

Kino kritikas Antonas Dolinas taip pat peikė filmą, bet sakė, kad kūrėjams bent jau pavyko sukurti naują žanrą – „romantinę-patriotinę komediją“.

Naujienų svetainėje „Meduza“ jis rašė, kad filmas yra „gan keista laiko mašina“, nukelianti žiūrovą į 4-o dešimtmečio sovietinius propagandinius filmus, kuriuose labai svarbi statybų tema.

Žiūrovai „vežami autobusais“

„Tai blanki sovietų propagandos imitacija, bet sovietų valstybė turėjo monopoliją dėl to, ką žiūrovai galėjo matyti ir ką aktoriai ar režisieriai galėjo kurti“, – naujienų agentūrai AFP sakė politologė Jekaterina Šulman.

Pasak jos, bilietų pardavimą tikriausiai padidins masiškai į filmą vežami vaikai ir studentai iš valstybinių institucijų.

„Štai kaip pasiekiami komerciniai rezultatai. Bet svarbiausia ne pardavimas – svarbiausia yra pasakyti, kad labai daug žmonių pažiūrėjo šį pastatymą, ir sufabrikuoti tam tikrus sėkmės požymius“, – sakė ji.

Nuo praėjusios savaitės pabaigos filmas uždirbo maždaug 44 mln. rublių (586,6 tūkst. eurų). Rusijos žiniasklaida skelbė, kad jo biudžetas buvo 300 mln. rublių (4 mln. eurų).

Po antirusiško sukilimo Kijeve Maskva 2014 metais atplėšė Krymą nuo Ukrainos ir jį aneksavo. Tai buvo labai populiaru Rusijoje, bet sukėlė pasipiktinimą užsienyje ir išprovokavo Europos Sąjungos ir JAV sankcijas.

„Krymo tiltas. Padaryta su meile!“ taip pat kritikuojamas dėl to, kaip jame vaizduojami Krymo totoriai. Ši mažuma buvo persekiojama Stalino laikais ir patiria vis didesnį spaudimą į pusiasalį grįžus Maskvos valdymui.

VIDEO: V.Putino šou: sunkvežimiu pervažiavo naująjį tiltą į aneksuotą Krymą

Tačiau kai kurie žiūrovai sakė, kad paprasčiausiai mėgavosi saulės nutvieksta meilės istorija

„Neprivalome klausytis jūsų garsių, slegiančių nesąmonių“, – savo puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“ filmo kritikams parašė rusų rašytojas Igoris Malcevas.

„Normalūs žmonės eis pasižiūrėti linksmo, gero filmo apie vasarą ir meilę“, – pridūrė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų