Naujuoju Tibeto vyriausybės vadovu išrinktas Penpa Tseringas

Buvęs Tibeto parlamento tremtyje pirmininkas Penpa Tseringas buvo išrinktas naujuoju Tibeto egzilinės vyriausybės vadovu, penktadienį pranešė rinkimų komisija.
Penpa Tseringas
Penpa Tseringas / „Scanpix“/AP nuotr.
Temos: 1 Tibetas

Jis pakeis Lobsangą Sangay, kurio antroji penkerių metų kadencija šiame poste baigiasi gegužės pabaigoje, sakoma rinkimų komisijos vadovo Wangdu Tseringo pranešime iš Dharamšalos miesto Indijos šiaurėje, kur gyvena po nepavykusio sukilimo prieš Kinijos valdymą 1959-aisiais šalį palikęs Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama.

Dviem etapais sausį ir balandį vykusiuose rinkimuose balsavo beveik 64 tūkst. Indijoje, Nepale, Šiaurės Amerikoje, Europoje, Australijoje ir kitose pasaulio vietose gyvenančių tibetiečių.

Tai buvo tretieji tiesioginiai Tibeto valdžios tremtyje rinkimai nuo 2011 metų, kai Dalai Lama atsisakė politinio vaidmens Tibeto vyriausybėje tremtyje.

53 metų Penpa Tseringas į Tibeto parlamentą buvo išrinktas 1996 metais, o 2008-aisias tapo jo pirmininku.

Iš 45 asmenų, išrinktų į Tibeto parlamentą tremtyje, 30 atstovauja tris tradicines Tibeto provincijas, 10 – penkias religines rinkimų apygardas, keturi – Tibeto bendruomenes Šiaurės Amerikoje ir Europoje, vienas – Australijoje.

1959 metais suformuota Tibeto vyriausybė tremtyje, dabar vadinama Centrine Tibeto administracija, turi įstatymų leidžiamąją, vykdomąją ir teisminę valdžią.

Kinija aiškina, kad Tibetas yra istorinė jos teritorijos dalis nuo XIII amžiaus, o komunistinė Pekino vyriausybė valdo šį Himalajų regioną nuo 1951 metų.

Daugelis tibetiečių sako, kad jų kraštas didžiąją istorijos dalį buvo faktiškai nepriklausomas, ir kad Kinijos vyriausybė siekia naudoti turtingus Tibeto gamtinius išteklius bei sunaikinti jame gyvenančių žmonių kultūrinę tapatybę.

Kinija nepripažįsta Tibeto vyriausybės tremtyje ir nuo 2010 metų nepalaiko dialogo su Dalai Lamos atstovais. Indija pripažįsta Tibetą Kinijos dalimi, tačiau neatsako prieglobsčio tibetiečiams.

Pekinas kaltina Dalai Lamą siekiu atskirti Tibetą nuo Kinijos, bet pastarasis tai neigia. Penga Tseringas palaiko Dalai Lamos poziciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų