Neįtikėtina sąmokslo teorija: D.Trumpas – keliautojas laiku

Sąmokslo teorija, kad Donaldas Trumpas yra keliautojas laiku – viena įdomesnių socialiniuose tinkluose platinamų melagienų. Pagrindiniai argumentai, kurie pateikiami šiai teorijai paremti, susiję su keliais „įrodymų“ tipais, kuriuose persipina istorinės nuorodos, mistinės sąsajos, paslaptingi ženklai ir net literatūros kūriniai.
D. Trumpas / Jim Watson / ZUMAPRESS.com
D. Trumpas / Jim Watson / ZUMAPRESS.com

Viena populiariausių sąmokslo teorijų šia tema yra susijusi su teiginiu, kad Donaldas Trumpas galėjo turėti ryšį su Nikola Tesla – garsiu išradėju, kuris buvo žinomas dėl savo neįprastų idėjų, tarp kurių buvo ir kelionės laiku.

Šiai sąmokslo teorijai skirtame vaizdo įraše tvirtinama, esą po mirties išradėjas paliko daugybę taip ir neįgyvendintų projektų brėžinių, tarp kurių buvo ir laiko mašinos įrenginio konstrukcija.

Wikipedia.org nuotr./Belaidis elektros bokštas ir viršgarsiniai dirižabliai
Wikipedia.org nuotr./Belaidis elektros bokštas ir viršgarsiniai dirižabliai

Ją esą atrado D.Trumpo dėdė – Johnas G.Trumpas, kuris buvo vienas mokslininkų, tyrusių N.Teslos palikimą po jo mirties.

Čia istorija skiriasi, mat kai kuriuose vaizdo įrašuose teigiama, kad D.Trumpo dėdė buvo Federalinio tyrimų biuro (FTB) darbuotojas – vienas iš kratą N.Teslos namuose atlikusių asmenų.

Įkvėpė ir literatūra

XIX a. pasirodžiusi knygų serija, kurioje veikia personažas, vadinamas baronu Trumpu, ir jo gidas, vardu Donas, dar labiau pakurstė sąmokslo teorijas, susijusias su D.Trumpu ir jo jauniausiu sūnumi Barronu.

Kalbos apie keliones laiku atsinaujino po „TikTok“ virusiniu tapusio vaizdo įrašo, kuriame buvo aptariamas 1888 m. išleistas Ingersollio Lockwoodo leidinys „Barono Trumpo nuostabi požeminė kelionė“ (angl. Baron Trump's Marvelous Underground Journey) ir 1896 m. pasirodžiusi knyga „Paskutinis prezidentas“ (angl. The Last President).

Po to, kai respublikonas 2016 m. pateko į Baltuosius rūmus, I.Lockwoodo istorijos tapo karšta tema tarp sąmokslo teorijų šalininkų, kurie teigia, kad Trumpų šeima turi laiko mašiną.

Vida Press nuotr./Donaldas Trumpas, Melania Trump, Barronas Trumpas
Vida Press nuotr./Donaldas Trumpas, Melania Trump, Barronas Trumpas

„TikTok“ platinamame vaizdo įraše aprašoma sąmokslo teorijos esmė:

„1888 m. žmogus, vardu Ingersolas Lokvudas, parašė knygą „Nuostabioji Barono Trumpo kelionė po požemius“, kurioje pasakojama apie dešimtmetį berniuką, vardu Baronas Trumpas, turintį globėją, vardu Donas, kuris yra turtingas žmogus, gyvenantis Penktojoje aveniu Niujorke. Jis kartu su Donu keliauja į Rusiją, kad surastų portalą į stebuklingą požeminį pasaulį“, – pasakojo internautas.

„TikTok“ vartotojas atkreipė dėmesį, kad knygų autorius gyveno Niujorke tuo pačiu metu kaip ir serbų kilmės amerikiečių mokslininkas N.Tesla, kuris, kai kurių sąmokslo teorijų šalininkų nuomone, dažnai keliavo laiku.

Knygos veikėjo vardas Baronas, kuris yra germaniško vardo „Wilhelm Heinrich Sebastian Von Troomp“ sutrumpinimas, kai kurių nuomone, yra dar vienas kelionių laiku įrodymas.

Realiame gyvenime D.Trumpas yra kilęs iš vokiečių imigrantų į JAV.

Knygoje Baronas ir Donas atranda portalą į kitą pasaulį. Būtent ši pasakojimo viela labiausiai audrina sąmokslo teorijų kūrėjų vaizduotę – jų spėjimu I.Lockwoodas aprašė keliones laiku.

„Su kelionėmis laiku susiję tai, kad jei jos kada nors turėjo egzistuoti, tada jos jau egzistuoja“, – sakoma viename komentare prie įrašo.

„Paskutinis prezidentas“

Tačiau daugiausiai aistrų kelia kitas rašytojo kūrinys – knyga „Paskutinis prezidentas“, dar vadinama „1900“.

Romane pasakojama, kad lapkričio mėnesį visame Niujorko Istsaide (angl. East Side) kyla sąmyšis po to, kai netikėtai į prezidentus išrenkamas kandidatas, nors tam buvo labai priešinamasi.

Ta proga į gatves išeina daugybė žmonių, kurie organizuojasi vadovaujami anarchistų ir socialistų. Šios grupuotės „grasina apiplėšti ir nusiaubti turtingųjų, kurie tiek metų juos skriaudė ir engė, namus“.

Minia planuoja žygiuoti prie viešbučio Penktojoje aveniu, kur stovi „Trump Tower“.

Knygoje aprašomas prezidentas į savo kabinetą netgi paskiria žmogų, pavarde Pence'as – dar vienas stulbinantis sutapimas, turint omenyje, kad D.Trumpo viceprezidentas buvo Mike'as Pence'as.

GETTY IMAGES nuotr./Nejauki akistata: Kim Yo-Jong ir JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as su žmona
GETTY IMAGES nuotr./Nejauki akistata: Kim Yo-Jong ir JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as su žmona

Genialus išradėjas

N.Tesla gimė 1856-aisiais nedideliame Kroatijos kaime. Tai buvo išradėjas, mokslininkas, inžinierius ir futuristas, kurio darbai turėjo didžiulę įtaką elektros energijos, magnetizmo, radijo technologijų ir kitose srityse.

Jis buvo vienas iš svarbiausių XIX ir XX amžiaus mokslininkų, kurio idėjos ir išradimai padėjo formuoti šiuolaikinę elektrifikacijos ir komunikacijų erą.

Wikimedia Commons nuotr./Nicola Tesla savo laboratorijoje 1899 m.
Wikimedia Commons nuotr./Nicola Tesla savo laboratorijoje 1899 m.

Po savęs jis paliko daugiau nei 270 patentų 27 šalyse, įskaitant 112 vien tik JAV. Kai N.Tesla mirė, Nuosavybės tarnyba iškart konfiskavo visą išradėjo turtą.

Galų gale dauguma dalykų buvo perduoti jo šeimai, dar keli daiktai padovanoti Tesla muziejui Belgrade.

Nors išradėjas mirė 1943 metais, tačiau kai kurie jo asmeniniai dokumentai vis dar yra įslaptinti JAV vyriausybės.

Dėdė Johnas

Fizikas Johnas Trumpas buvo jaunesnysis D.Trumpo tėvo Fredo Trumpo brolis.

Kaip rašoma nekrologe laikraštyje „New York Times“, jis mirė 1985 m., būdamas 78 metų.

Jis 44 metus buvo elitinio Masačusetso technologijos instituto (MTI) inžinerijos profesorius.

Kaip skalbiama MTI svetainėje, profesorius J.Trumpas daugiausia dėmesio skyrė aukštos įtampos reiškiniams, elektronų greitinimui ir spinduliuotės sąveikai su gyvąja ir negyvąja medžiaga. Jis taip pat kūrė rentgeno spindulių generatorius, skirtus vėžio terapijai.

Antrojo pasaulinio karo metais profesorius J.Trumpas tyrinėjo sąjungininkų radarus.

Kai 1943 m. mirė legendinis fizikas N.Tesla, FTB paprašė profesoriaus J.Trumpo ištirti Teslos dokumentus ir įrangą.

Jis buvo vienas iš bendrovės, gaminančios generatorius, skirtus naudoti branduoliniuose tyrimuose, įkūrėjų.

Prieštarautų fizikos dėsniams

Honkongo Technologijų ir mokslo universiteto fizikai įrodė, kad jokia mašina ar įrenginys niekada neįgyvendins žmonijos svajonės keliauti laiku, kadangi tai tiesiog yra neįmanoma.

Ir problema nėra ta, kad dar nėra išrasta technologija, kuri tai įgyvendintų. Kelionės laiku tiesiog prieštarauja fiziniams visatos dėsniams.

Gali pasirodyti, kad kelionės laiku visuomet buvo tik žmonių fantazijos vaisius, tačiau prieš dešimtmetį kai kurie mokslininkai buvo pradėję tikėti, kad teoriškai tai gali būti įmanoma, jei pavyktų kokiai nors dalelei suteikti didesnį negu šviesos greitį. Egzistuojant šiai idėjai išliko ir kelionių laiku galimybė.

Tačiau dabar šios viltys galutinai žlugo fizikos specialistams nustačius, kad didžiausias greitis, kurį gali pasiekti vienas fotonas, yra šviesos greitis.

Moksliniame žurnale „Physical Review Letters“ paskelbtame tyrime Shengwang Du ir jo komanda išmatavo galutinį vieno fotono greitį ir įrodė, kad jis negali judėti didesniu nei šviesos greičiu.

Rezultatai padeda geriau suprasti, kaip juda vienas fotonas. Jie taip pat patvirtina viršutinę ribą, kiek greitai informacija keliauja“, – sakoma Honkongo technologijų ir mokslo universiteto išplatintame pranešime.

„Parodydami, kad pavieniai fotonai negali judėti greičiau nei šviesos greičiu, mūsų rezultatai užbaigia diskusijas dėl tikrojo informacijos, kurią perneša vienas fotonas, greičio.

Asmeniškai aš esu nusivylęs, kad kelionės laiku pasirodė esančios neįmanomos, bet tuo pat metu esu padrąsintas, kad mokslininkai tyrinėjo keliones laiku kaip realią galimybę“, – teigė tyrimą atlikusios fizikų komandos vadovas Shengwangas Du.

123rf.com nuotr./Šviesos greitis
123rf.com nuotr./Šviesos greitis

15min verdiktas: melas. Kelionės laiku yra neįmanomos.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Meta“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai