Populiariai platformai, turinčiai apie milijardą vartotojų per mėnesį, daugelyje šalių taikomi apribojimai dėl įtariamo duomenų taisyklių pažeidimo ir galimo žalingo poveikio jaunimui.
„Sprendimas uždrausti buvo priimtas šiandien, o atitinkamos institucijos šiuo metu sprendžia techninius klausimus“, – sakė Nepalo ryšių ir informacinių technologijų ministrė Rekha Sharma (Recha Šarma).
Ji teigė, kad šis sprendimas buvo priimtas, nes „TikTok“ nuolat naudojamasi dalytis turiniu, kuris „trikdo socialinę santarvę ir griauna šeimos struktūras bei socialinius santykius“.
Ministrė nepatikslino, kas būtent nulėmė draudimą.
Vaizdo įrašai apie draudimą, paskelbti po minimo ministrės pareiškimo, sulaukė tūkstančių peržiūrų „TikTok“.
Valdančiajai koalicijai priklausančios Nepalo kongreso partijos lyderis Gaganas Thapa teigė, kad vyriausybė, atrodo, siekia „užgniaužti žodžio laisvę“.
„Reguliavimas yra būtinas siekiant atgrasyti tuos, kurie piktnaudžiauja socialiniais tinklais, tačiau uždaryti socialinius tinklus vardan reguliavimo yra visiškai neteisinga“, – teigė jis pranešime socialiniame tinkle „X“.
Sprendimas priimtas praėjus kelioms dienoms po to, kai Nepalas priėmė direktyvą, pagal kurią šalyje veikiančios socialinių tinklų platformos privalo įsteigti joje biurus.
Rinkodaros agentūros „We Are Social“ duomenimis, „TikTok“ yra šeštoji pagal populiarumą socialinės žiniasklaidos platforma pasaulyje.
Kinijos bendrovė „ByteDance“, kuriai priklauso „TikTok“, atmeta kritiką, kad ši yra tiesiogiai kontroliuojama Pekino.
Tokios šalys kaip Australija, Belgija ir Kanada prieš kurį laiką uždraudė valstybės tarnautojams naudoti šią programėlę darbiniuose įrenginiuose.
JAV Montanos valstija paskelbė visiškai uždraudžianti šią programėlę, tačiau šis žingsnis yra apskųstas