„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Nepriklausoma komisija: Riaušės Didžiojoje Britanijoje buvo kilusios ir dėl jaunimo demoralizavimo

Prastas auklėjimas ir paramos jaunimui, kuris stokoja galimybių realizuoti pilietines teises, trūkumas suvaidino svarbų vaidmenį išprovokuojant pernai Didžiojoje Britanijoje vykusias riaušes, trečiadienį paskelbė nepriklausoma komisija.
Policininkai stovi netoli degančio automobilio
Policininkai stovi netoli degančio automobilio / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Riaušių, bendruomenių ir nukentėjusiųjų komisijos ataskaitoje, kurią užsakė vyriausybė, taip pat minimas nesugebėjimas užkirsti kelio pakartotiniams nusižengimams, pasitikėjimo policija trūkumas ir prastas mokyklinis lavinimas.

„Privalome kiekvienam suteikti dalį visuomenėje“, – sakė komisijos pirmininkas Darra Singhas.

Dėl tų praėjusios vasaros riaušių Anglijos miestuose policija areštavo 4 130 žmonių ir apkaltino 2 577 asmenis. Dėl šių riaušių, per kurias žuvo penki žmonės, kilo klausimų apie britų visuomenės būklę.

„Kai žmonės nejaučia, kad turi priežastį nesivelti į nemalonumus, pasekmės bendruomenėms gali būti sukrečiamos. Tų riaušių priežastys buvo kompleksinės ir nėra vieno dalyko, kuris užkirstų kelią joms ateityje“, – nurodė jis.

Ataskaitoje vyriausybė ir vietos tarnybos raginamos išplėtoti strategiją, kuri padėtų „500 tūkst. “pamirštų šeimų„ pakeisti savo gyvenimą“.

Dėl tų praėjusios vasaros riaušių Anglijos miestuose policija areštavo 4 130 žmonių ir apkaltino 2 577 asmenis. Dėl šių riaušių, per kurias žuvo penki žmonės, kilo klausimų apie britų visuomenės būklę.

Apskaičiuota, kad riaušėse dalyvavo iki 15 tūkst. žmonių, daugiausia – jaunesnių nei 24 metai ir prastai besimokančių, sakoma ataskaitoje.

Vienam 11-mečiui praėjusią savaitę buvo skirtas šešių mėnesių sulaikymas už dalyvavimą tuose neramumuose – jis tapo jauniausiu dėl to nubaustu asmeniu.

Ataskaitoje užsimenama, kad mokykloms bus skiriamos baudos, jei jos neišmokys vaikų skaityti ir rašyti.

Tačiau leiboristų parlamentaras Davidas Lammy sakė, kad kritika mokykloms yra „truputį neteisinga“.

„Žinoma, mūsų mokyklose yra problemų, tačiau, reikalams pakrypus į bloga, taip lengva rodyti į kokią nors didelę instituciją ir sakyti, kad mokyklos turėtų daryti daugiau“, – sakė jis.

Londone riaušės įsiplieskė po to, kai rugpjūčio 4 dieną nuo policijos kulkos žuvo Markas Dugganas. Labai greitai neramumai išplito į Birmingamą ir Mančesterį.

Laikinojoje komisijos ataskaitoje, kuri buvo paskelbta pernai lapkritį, sakoma, kad pradinės riaušės buvo reakcija į tai, kaip policija elgėsi ryšium su M.Duggano žūtimi.

Trečiadienį paskelbtoje ataskaitoje policija taip pat raginama skaidriau naudoti savo įgaliojimus dėl sustabdymo ir apieškojimo.

„Mūsų nuomone, gerindama nedidelių susidūrimų kokybę, Londono policija gali labai pagerinti savo santykius su bendruomenėmis“, – rašoma ataskaitoje.

Komisija taip pat kaltina vartotojiškumą ir nurodo, jog 85 proc. apklaustų jaunuolių sutiko su teiginiu, kad „reklama daro spaudimą jaunimui turėti naujausius produktus“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“