„Statybų procesas pas mus labai suspaustas. Konkursus laimi organizacija, kuri vėliau pačiame statybų procese praktiškai nedalyvauja, bet pagal įstatymus yra atsakinga už darbų kokybę. Visus darbus padaro kitos įmonės. Darbus, už kuriuos atsakinga „RE&RE“, atliko subrangovai“, - tikino vyras.
Pasak jo, statant „Maximą“ buvo naudojamas krūvio neatitinkantis skiedinys, ant kurio buvo dedamos atraminės stogo perdangų plokštės. Kai šalia buvo pastatytas gyvenamasis namas, pakilo gruntinių vandenų slėgis. Dėl to viena iš prekybos centro kolonų pradėjo grimzti. Viskas ėmė trupėti.
Eksperto nuomone, dėl prekybos centro griūties nekalti projektuotojai ir architektai: „Jeigu tai būtų architektų klaida, tai ji neabejotinai būtų paaiškėjusi statybų metu. Šiuo atveju, kiek matau iš man prieinamų dokumentų, architektai viską padarė teisingai. Gal ir buvo smulkių trūkumų, tai ne jie tapo griūties priežastimi. Viskas vyko griuvo kaip domino, nes buvo pastatyta iš žemiausios kokybės medžiagų. Jas naudojo tik vienu tikslu – sumažinti savikainą.“
Dar viena tragedijos priežastimi G.Rogozinas įvardina kilusį gaisrą: „Nors ir sako, kad degė parduotuvės viršus ir tvirtinimų nesiekė, manau, kad siekė. Elektroerozija, keičiantis temperatūrai, pakeitė tvirtinimo varžtų sraigtinės dalies tvirtumą“.