Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Neramumų krečiamoje Nikaragvoje per provyriausybinių pajėgų operaciją žuvo 10 žmonių

Nikaragvos provyriausybinėms pajėgoms sekmadienį surengus operaciją šalies pietuose žuvo mažiausiai dešimt žmonių ir dar kelios dešimtys buvo sužeisti, pranešė žmogaus teisių gynėjai. 
Neramumai Nikaragvoje
Neramumai Nikaragvoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Nikaragva

Kaip informavo, Nikaragvos žmogaus teisių gynimo asociacija (ANPDH), žuvo šeši civiliai, tarp jų du vaikai, ir keturi policijos pareigūnai.

Policijos ir sukarintų pajėgų operacija vyko Masajoje, šalimais esančiuose Nikinohome ir Katarinoje bei Monimbo rajone.

„Tai tėra preliminari ataskaita“, – pažymėjo ANPDH vadovas Alvaro Leiva ir pridūrė, kad nustatytos dar ne visų žuvusiųjų tapatybės.

„Masajoje dislokuoti snaiperiai. Prašome gyventojų likti namuose“, – sakė A.Leiva.

Gyventojai ir žmogaus teisių gynėjai anksčiau sakė, kad kariai sekmadienį ryte ekskavatoriais išardė mažiausiai trijuose rajonuose įrengtas barikadas.

„Jie rengiasi sulyginti su žeme Masają. Miestas visiškai apsuptas“, – naujienų agentūrai AFP sakė Nikaragvos žmogaus teisių centro (CENIDH) vadovė Vilma Nunez.

„Mus puola nacionalinė policija ir sukarintos pajėgos, kurių nariai ginkluoti Kalašnikovo automatais ir kulkosvaidžiais, – sakė Monimbo rajono gyventojas Alvaro Gomezas. – Mes bandome priešintis savadarbiais sprogmenimis ir akmenimis“.

Amerikos valstybių žmogaus teisių komisija (IACHR) patvirtino, kad jai žinoma apie „smurtines represijas Masajoje“. Ji taip pat pažymėjo, kad Nikaragvos vyriausybė, regis, „ignoruoja inicijuotą dialogą su opozicija“.

Pusiau oficialus tinklalapis „El 19 Digital“ nurodė, kad vyriausybės pajėgos „išvadavo“ Nikinohomą per „valymo operaciją“ keliuose pietiniuose šalies miestuose, įskaitant Monimbą.

Nuo balandžio 18 dienos, kai kilo protestų prieš prieš prezidento Danielio Ortegos vyriausybę banga, Monimbas buvo vienas iš pasipriešinimo judėjimo centrų.

D.Ortega – buvęs kairiojo sparno partizanas, Nikaragvai vadovauja pastaruosius 11 metų. Pirmą kartą prie šalies vairo jis stovėjo 1979–1990 metais, į valdžią atėjęs, kai buvo nuversta Anasatasio Somozos diktatūra.

Aktyvistai kaltina jį kartu su savo sutuoktine viceprezidente Rosario Murillo įkūrus nepotistinę diktatūrą, vykdančią žiaurias represijas.

Kaip skelbia CENIDH, nuo neramumų pradžios šalyje jau žuvo daugiau nei 270 žmonių, dauguma jų – civiliai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?