Moterys, kurios rugpjūtį turėjo lytinių santykių su J.Assange'u, drauge nuėjo į policiją, kai joms nepavyko įtikinti „WikiLeaks“ įkūrėjo kreiptis į gydytoją ir pasitikrinti dėl LPL, sakė minėti žmonės, tarp jų keli buvę artimi J.Assange'o bendražygiai, kurie vėliau su juo susipyko.
Pasak šaltinių, moterys negalėjo susisiekti su J.Assange'u, nes jis buvo išjungęs savo mobilųjį telefoną baimindamasis, kad priešai gali jį susekti.
J.Assange'as, kuris antradienį buvo areštuotas Londone, turi ir gausų būrį garbintojų, ir peikėjų.
Pasak šaltinių, moterys negalėjo susisiekti su J.Assange'u, nes jis buvo išjungęs savo mobilųjį telefoną baimindamasis, kad priešai gali jį susekti.
Jo įkurtas tinklalapis skelbia nutekintus slaptus minstrų kabinetų ir kompanijų dokumentus. Prieš kurį laiką „WikiLeaks“ pradėjo viešinti 250 tūkst. diplomatinio susirašinėjimo tarp JAV valstybės departamento ir šalies ambasadų užsienyje dokumentų, atskleidžiančių ne visada diplomatišką JAV diplomatijos veidą.
J.Assange'o slapumas neabejotinai pakišo jam koją. Jei „WikiLeaks“ vadovas būtų atsiliepęs į minėtų moterų skambučius ir neišvykęs iš Švedijos, kai policija pradėjo tyrimą, veikiausiai nebūtų užvirusi visa ši košė.
Tyrimas Švedijoje vyko labai permainingai. Kai rugpjūčio pradžioje buvo išduotas J.Assange'o arešto orderis dėl kaltinimų išžaginimu ir seksualiniu priekabiavimu, jau kitą dieną bylą tiriantis prokuroras panaikino kaltinimą išprievartavimu. Po tokio netikėto posūkio byloje atrodė, kad tyrimas dėl 39 metų australų programišiaus apskritai bus nutrauktas.
Tuomet minėtos švedės kreipėsi pagalbos į advokatą ir šis paskelbė, jog reikalaus ne tik tęsti tyrimą, bet vėl pateikti J.Assange'ui kaltinimą išžaginimu. Greitai byla buvo perduota vienai iš trijų Švedijos valstybinio kaltinimo direktorių – prokurorei Marianne Ny, kuri nusprendė atnaujinti tyrimą dėl išprievartavimo ir toliau tyrė bylą dėl seksualinio priekabiavimo. Ji priėmė sprendimą, kad J.Assange'as turi būti oficialiai apklaustas.
Kai J.Assange'as išvyko iš Švedijos, šios šalies pareigūnai išdavė Europos arešto orderį, kad „WikiLeaks“ vadovas būtų sulaikytas ir grąžintas į Švediją.
Vis dėlto Švedijos prokuratūros atstovė spaudai pabrėžė, kad šiuo metu J.Assange'as Švedijoje nėra oficialiai apkaltintas jokiais baudžiamaisiais nusižengimais, o jį tiesiog norima apklausti.