Kol kas radioaktyvių medžiagų nuotėkio šaltinis nenustatytas. Antradienį cezi-134 kiekis vandenyje buvo 90 kartų didesnis nei prieš tris dienas. Vėžį sukeliančio cezio-134 koncentracija vandenyje padidėjo iki 9 000 bekerelių viename litre. Leistina riba yra 60 bekerelių.
„Kol kas nežinome, kodėl vandenyse yra tokia tarša. Stengiamės užkirsti kelią tolimesniam teršimui“, – sakė elektrinę valdančios bendrovės „Tepco“ atstovas.
Gruntiniame vandenyje itin padidėjo ir cezio-137 koncentracija, jo kiekis siekia 18 000 bekerelių viename litre, tai 200 kartų daugiau nei leistina norma. Šios cheminės medžiagos laikomos sukeliančiomis vėžį, patekusios į organizmą jos kaupiasi raumenyse ir kauluose. Pastarosiomis dienomis itin išaugo ir kitų radioaktyvių medžiagų koncentracija.
Dar birželį „Tepco“ tikino, kad gruntiniai vandenys aplink elektrinę yra apsaugoti betoniniu ir plieniniu grindiniu. Tačiau nutekėjimas vis užfiksuojamas.
2011 metais dėl žemės drebėjimo Fukušimos atominėje elektrinėje kilusi avarija buvo rimčiausia nuo Černobylio katastrofos.
Jungtinės Tautos birželį paskelbė avarijos pasekmes sveikatai. Esą avarija sveikatai tiesioginio poveikio neturėjo, nes valdžia pasirūpino skubia regiono gyventojų evakuacija. Iš pavojaus zonos per trumpą laiką buvo evakuota apie 160 tūkstančių žmonių.