„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Nezavisimaja gazeta“: V.Putino Rusijoje lobistai jau galingesni nei žmonės

Rusija dabar susiduria su problema, su kuria jau seniai pažįstamos daug kitų valstybių. Gerai organizuoti lobistai, raškydami vaisius iš biudžeto, jau veikia kur kas efektyviau nei platesnės, bet beformės socialinės grupės, rašo nepriklausomas Rusijos laikraštis „Nezavisimaja gazeta“.
Rusijoje elitas vis įžūliau skriaudžia paprastus žmones
Rusijoje elitas vis įžūliau skriaudžia paprastus žmones / „Scanpix“ nuotr.

Leidinio redaktoriai pastebi, kad demokratinėse šalyse, kuriose vyksta laisvi rinkimai, lobistų galią apriboja tokie politiniai mechanizmai kaip rinkimai ir partijos. Rusijoje politinių laisvių labai nedaug.

„Tiesą sakant, per pastaruosius metus visuomenės intereso gynėjų Rusijoje beveik nebeliko“, – rašo „Nezavisimaja gazeta“.

Esą būtent todėl įvairių didelių korporacijų ir ekonomikos sektorių lobistai dažnai ir nepagrįstai užtikrina savo darbdaviams neproporcingai dideles biudžeto riekes.

„Šių veikėjų jau neberiboja jėgos, kurios nori apginti gyventojus. Tai reiškia, kad dar niekada moderniosios Rusijos istorijoje taip dažnai kaip dabar nekildavo prieš žmones nukreiptos biudžetinės iniciatyvos“, – skelbiama laikraštyje.

Taip pat pabrėžiama, esą lobistai ne tik užtikrina, kad jų darbdaviams atitektų daugiau biudžeto lėšų, bet ir pasirūpina tuo, kad korporacijos bei interesų grupės mokėtų mažesnius mokesčius nei paprasti gyventojai.

„Kodėl taip yra, neaišku. Galbūt piliečiai taip tyliai susitarė? Bet galbūt kaltas sankcijų karo paaštrėjimas, nes karas svarbiau nei visa kita.

Pelningiems naftos ir dujų sektoriams valstybė ką tik skyrė naujų nuolaidų, o žmonėms sakoma, kad jie turi vėliau išeiti į pensiją ir mokėti didesnius mokesčius“, – rašo „Nezavisimaja gazeta“.

Leidinys pastebi, kad kiekvienam pribloškiančiam sprendimui pateikiamas iš pirmo žvilgsnio protingas paaiškinimas. Tačiau vos ėmus diskutuoti apie atskirus atvejus paaiškėja, kad logikos juose mažai.

„Pinigų iš žmonių paėmimas ir jų perleidimas turtingiesiems gali destabilizuoti šalį.

Visuomenėje tokių ženklų jau yra, ir tai ne tik apklausų, bet ir rinkimų rezultatai. Turčiai, kurie valstybės rankomis grobia valstybės išteklius, nesirūpina dėl socialinių pasekmių.

Kalbant moksliniais terminais, tokiu būdu prarandamas grįžtamasis ryšys ir artėjama prie nekontroliuojamų svyravimų būsenos“, – konstatuoja laikraštis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“