Sekmadienį duodama interviu BBC televizijai N.Sturgeon buvo paklausta, kaip dabar elgsis Škotijos parlamentas.
N.Sturgeon, kurios partijai priklauso 63 iš 129 Škotijos parlamento kėdžių, atsakė: „Jūs turite omenyje, ar Škotijos parlamentas turės balsuodamas pritarti teisės aktui ar teisės aktams, kuriais Jungtinė Karalystė išstos iš Europos Sąjungos? Logiškai mąstant, man sunku patikėti, kad jis neturėtų to padaryti. Tiesa, aš įtariu, kad Jungtinės Karalystės valdžia manys kitaip. Žiūrėsime, kaip baigsis diskusijos“.
Tada N.Sturgeon buvo perklausta, ar ji svarstytų galimybę prašyti Škotijos parlamentą balsuoti prieš tokius teisės aktus. Ji atsakė: „Žinoma“.
Ji pridūrė: „Jei Škotijos parlamentas spręs pagal tai, kas geriausia Škotijai, tuomet, aišku, parlamentas gali nebalsuoti už tai, kas neatitinka Škotijos interesų“.
N.Sturgeon sekmadienį taip pat pareiškė, kad Britanija, kurioje Škotija nubalsavo pasilikti per 2014-ųjų referendumą, „nebeegzistuoja“. Tai ji pasakė komentuodama plebiscitą, kuriame Jungtinės Karalystės rinkėjai pasirinko pasitraukti iš Europos Sąjungos.
„Jungtinė Karalystė, kurioje Škotija nubalsavo pasilikti 2014 metais, nebeegzistuoja“, – N.Sturgeon sakė nacionalinės televizijos BBC laidų vedėjui Andrew Marrui.
Ji taip pat pareiškė, kad pakartotinis referendumas dėl Škotijos nepriklausomybės dabar yra labai tikėtinas.
Jungtinės Karalystės referendume dėl išstojimo iš ES 52 proc. rinkėjų pasisakė už išstojimą, 48 proc. – už pasilikimą.
Tačiau Škotijoje už pasilikimą pasisakė net 62 proc. rinkėjų.