Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nigerijos armija sako žinanti, kur yra islamistų pagrobtos mergaitės

Nigerijos aukščiausio rango karininkas pirmadienį pareiškė, kad kariškiams pavyko nustatyti, kur laikomos islamistų grupuotės „Boko Haram“ pagrobtos daugiau nei 200 mokyklinio amžiaus mergaičių.
Protesto akcija prieš „Boko Haram“
Protesto akcija prieš „Boko Haram“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Gera žinia mergaitėms – mes žinome, kur jos yra, tačiau negalime jums pasakyti“, – sostinėje Abudžoje žurnalistams sakė Nigerijos karinių oro pajėgų vadas maršalas Alexas Badehas, komentuodamas septintą savaitę besitęsiančią dramą.

Nigerijos vyriausybė ir armija sulaukė griežtos kritikos dėl savo vangios reakcijos į balandžio 14 dienos incidentą, per kurį islamistų kovotojai iš mokyklos pagrobė kelis šimtus mergaičių.

Galiausiai Nigerija nenoromis sutiko, kad prie mergaičių paieškų prisijungtų užsienio valstybės, įskaitant JAV.

JAV bepiločiai lėktuvai ir žvalgybos orlaivis iš oro žvalgo Nigerijos šiaurės rytinius rajonus ir kaimyninio Čado teritoriją. Tuo tarpu Britanijos, Prancūzijos ir Izraelio specialistų komandos teikia pagalbą ant žemės.

Per penkerius metus trunkantį „Boko Haram“ sukilimą visoje Nigerijoje, kuri yra daugiausiai gyventojų turinti Afrikos valstybė ir didžiausia žemyno ekonomika, jau žuvo tūkstančiai žmonių.

A.Badehas su žurnalistais kalbėjosi po to, kai kreipėsi į demonstrantus, kurie susirinko prie Nigerijos ginkluotųjų pajėgų Gynybos štabo būstinės Abudžoje. Pastaruoju metu čia beveik kasdien rengiami protestai siekiant palaikyti spaudimą vyriausybei.

Karininkas atsisakė pateikti daugiau detalių, teigdamas, kad ši operacija yra „karinė paslaptis“, tačiau pridūrė: 'Mes dirbame. Sugrąžinsime mergaites“.

Kreipdamasis į protestuotojus A.Badehas sakė, kad kariškiai sprendžia dilemą, ar siųsti sausumos pajėgas, nes būgštauja, kad tokiu atveju gali nukentėti arba žūti islamistų nelaisvėje laikomos mergaitės.

Šiuo metu „Boko Haram“ nelaisvėje tebėra 223 mergaitės.

Per penkerius metus trunkantį „Boko Haram“ sukilimą visoje Nigerijoje, kuri yra daugiausiai gyventojų turinti Afrikos valstybė ir didžiausia žemyno ekonomika, jau žuvo tūkstančiai žmonių, o sukilėlių siautėjimas verčia vis rimčiau abejoti, ar šalis pajėgi pati pažaboti smurtą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų