Nikaragvoje per neramumus žuvo dar penki žmonės

Nikaragvoje per trečiadienį vykusias vyriausybės ir opozicijos šalininkų demonstracijas žuvo dar mažiausiai penki žmonės, šalyje tęsiantis neramumams, kurie nuo balandžio mėnesio pareikalavo dešimčių gyvybių.
Neramumai Nikaragvoje
Neramumai Nikaragvoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Protestų banga šioje Centrinės Amerikos valstybėje kilo dėl valdžios planų reformuoti prie bankroto slenksčio atsidūrusią socialinės apsaugos sistemą. Numatyta reforma vėliau buvo atšaukta, tačiau neramumai nesibaigė ir peraugo į protestų judėjimą prieš prezidento Danielio Ortegos vyriausybę.

Iš viso neramumai jau pareikalavo 92 gyvybių, dar beveik 900 žmonių buvo sužeisti.

Tuo tarpu prezidentas trečiadienį pareiškė, jog nepasiduos spaudimui ir neatsistatydins.

„Nikaragva priklauso mums visiems, tad niekur nesitrauksime“, – sakė D.Ortega, kreipdamasis į tūkstantinę savo šalininkų minią.

Per trečiadienio neramumus buvo sužeisti daugiau kaip 20 žmonių, taip pat buvo užpultos dviejų opozicijos leidinių redakcijos.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Neramumai Nikaragvoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Neramumai Nikaragvoje

Sostinėje Managvoje buvo sužeisti 12 žmonių, tarp jų penki policininkai, kai veidus gobtuvais prisidengę demonstrantai pradėjo šaudyti į vyriausybės šalininkų mitingo dalyvius, informavo nacionalinės policijos viršininko pavaduotojas Francisco Diazas.

Du sužeistieji, valdančiojo Sandinistų nacionalinio išsivadavimo fronto jaunimo sparno nariai, vėliau nuo patirtų sužalojimų mirė.

Nikaragvos žmogaus teisių centras savo ruožtu pranešė, kad per susirėmimus šiauriniame Esteli departamente žuvo du žmonės ir dar 12 buvo sužeisti.

Penktas žmogus žuvo sostinėje, kai vyriausybę palaikantys aktyvistai pradėjo šaudyti į demonstrantus, susirinkusius parodyti solidarumo su motinomis, kurios per ankstesnę neramumų bangą neteko vaikų, nurodė opozicija.

Šie neramumai yra rimtas iššūkis 72 metų D.Ortegai, kuris Nikaragvai vadovauja pastaruosius 11 metų. Pirmą kartą prie šalies vairo jis stovėjo 1979–1990 metais, į valdžią atėjęs, kai buvo nuversta Anasatasio Somozos diktatūra.

D.Ortega ėmėsi griežtų priemonių neramumas pažaboti: malšinti protestų buvo pasiųsti kariškiai, suvaržyta nepriklausoma žiniasklaida, puldinėjami žurnalistai, o gatvėse mobilizuoti vyriausybės šalininkai.

Tačiau valdžiai nepavyko suvaldyti situacijos. Prasidėjo plėšikavimas, o panikos apimti gyventojai, bijodami, jog neramumai gali užsitęsti, puolė šluoti parduotuvių lentynų, kad sukauptų atsargų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai