Nobelio medalio kaldinimas – kantrybės reikalaujantis darbas

Kiek daugiau negu savaitė liko iki iškilmių Stokholme ir Osle, per kurias bus įteiktos šių metų Nobelio premijos. Nobelio Taikos premijos medaliai kaldinami Kongsbergo monetų kalykloje Norvegijoje.
Nobelio medalis
Nobelio medalis / „Scanpix“ nuotr.

Tai kelias dienas trunkantis uolus ir kantrybės reikalaujantis darbas, nors Kongsbergo monetų kalykla turi daugiau negu šimtmečio patirtį. Nobelio Taikos premijos medaliai čia kaldinami nuo 1902 metų.

„Tai garbė, ne kiekvienas gali įrašyti į savo biografiją, kad kaldino Nobelio Taikos premijos medalį“, – tikina medalių kalėjas Bjorn Kjetil Bergerud.

Medalis labai vertingas. Kiek žinau, vienas buvo parduotas aukcione už daugiau negu 500 mln. Norvegijos kronų, – sako vadybininkas Jarle Richardsen.

Šįkart į kalyklą iš Austrijos atvežti du 18-kos karatų aukso skrituliai – nes šiemet Nobelio taikos premiją pasidalys du asmenys. Pirmiausia aukso skrituliai kišami į presą, medalis  spaudžiamas 500 tonų svoriu, kuris prilygsta 50 sunkvežimių.  

Ištraukus reikia patobulinti. Medalis šlifuojamas visą dieną ir po to vėl spaudžiamas 500 tonų. Medalių kalėjai paslapčių nepasakoja – esą saugumo sumetimais.

„Medalis labai vertingas. Kiek žinau, vienas buvo parduotas aukcione už daugiau negu 500 mln. Norvegijos kronų“, – sako vadybininkas Jarle Richardsen.

Litais tai būtų maždaug 200 mln. Nukaldinti medaliai bus nuvežti į Oslo rotušę, kur gruodžio dešimtąją bus įteikti jaunai pakistanietei Malalai Yousafzai ir indui Kailashui Satyarthi, kovojantiems už vaikų teises – kad jie mokytųsi, o ne vergautų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai