Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nobelio taikos premiją pretenduojanti gauti Malala Yousafzai prieš metus Talibano ekstremistų taikiniu tapo dėl aktyvios veiklos už mergaičių teisę lankyti mokyklą

Praėjo metai po to, kai Talibano kovotojas į galvą pašovė pakistanietę moksleivę Malala Yousafzai. Viso pasaulio akys vėl nukreipiamos į šešiolikmetę Malala. Ji – viena iš nominančių gauti 2013 m. Taikos Nobelio premiją.
Malala Yousafzai
Malala Yousafzai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Talibano ekstremistų taikiniu mergina tapo dėl aktyvios veiklos už mergaičių teisę lankyti mokyklą.

Veiklos mergina ėmėsi po to, kai 2008 m. pabaigoje vienas iš Talibano grupuotės lyderių, Mullah Fazlullah, uždraudė merginoms eiti į mokyklas. Mokykloms, kurios priims mokytis merginas, buvo grasinama taikyti griežtas sankcijas.

Aktyvi mokinė, būdama vos vienuolikos, jau suprato, kad taip būti neturėtų – nėra jokios priežasties, kodėl merginoms turėtų būti uždrausta mokytis.

Malala, prisidengusi slapyvardžiu kurį laiką rašė tinklaraštį urdu kalba, kuris buvo publikuojamas BBC.

Savo tinklaraštyje mergina rašė, jog ji nori papasakoti pasauliui apie tai, kas dedasi Pakistane. „Aš noriu kovoti už savo teises – nenoriu būti uždaryta tarp keturių sienų, gaminti maistą ir gimdyti vaikus. Aš nenoriu tokio gyvenimo“, – teigė Malala.

Mergina nevengė ir viešų pareiškimų visuomenei. Visi šie veiksmai įsiutino Talibano ekstremistus.

Talibano grupuotės atstovai savo veiksmus aiškino teigdami, jog Malala skatino vakarietišką mąstymą ir savo tinklaraštyje skelbė kritišką požiūrį apie kovotojus ekstremistus ir taip nusižengė islamui.

Po šūvio į galvą mergina buvo skubiai nugabenta į Birmingemą (Angliją) ir ten ilgus mėnesius gydyta. Dabar po sunkių šautinių sužeidimų atsigavusi mergina ir toliau teigia nenuleisianti rankų ir tęs pradėtą kovą. Šiuo metu mergina gyvena ir tęsia mokslus Anglijoje.

Spalio mėn. viduryje bus išleista knyga „Aš esu Malala“. Šia knyga mergina nori papasakoti pasauliui savo istoriją ir atkreipti viso pasaulio dėmėsį į problemą, kad milijonai vaikų visame pasaulyje negali įgyti išsilavinimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos