Kaip pranešė sekmadienio rytą britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė, Antrojo pasaulinio karo metais K.Hauglandas dalyvavo Norvegijos pasipriešinimo judėjime ir gavo Didžiosios Britanijos apdovanojimą už pagalbą sužlugdant nacistų planus sukurti branduolinį ginklą.
Visame pasaulyje žinomą ekspediciją Th.Heyerdahlas ir penki jo bendražygiai, tarp jų K.Hauglandas, surengė 1947 metais.
Jie perplaukė Ramųjį vandenyną plaustu iš balzos rąstų polineziečių protėvių migracijos iš Pietų Amerikos maršrutu.
Kelionės tikslas buvo įrodyti, kad senieji Pietų Amerikos gyventojai turėjo techninę galimybę persikelti gyventi į Polineziją.
Plaustą sudarė devyni nuo 14 iki 10 metrų ilgio rąstai, surišti taip, kad jo priekis buvo smailas. „Kon-Tikis“ turėjo stačiakampę burę, vairo irklą ir dvi lygiagrečias eiles švertų (lentų, nuleistų iš kelto dugno žemyn ir atliekančių ir kilio, ir vairo vaidmenį), tai visiškai atitiko keltų, kuriais inkai atlikdavo maždaug 50 jūrmylių keliones vandenynu, konstrukciją.
„Kon-Tikis“ buvo pavadintas daugelio polineziečių padavimų legendinio herojaus vardu. Pasak šių padavimų, Kon-Tikis atplaukė iš vakarų su grupe gentainių, kurie įsteigė gyvenvietes Polinezijos salose ir davė pradžią vietos kultūrai.