Duodamas interviu Britanijos laikraščiui „The Times“, Paulas Ray pripažino, kad galėjo tapti įkvėpimo šaltiniu A.B.Breivikui, nužudžiusiam 76 žmones, tačiau pabrėžė, kad anksčiau atmetė norvego pasiūlymą užmegzti draugystę socialiniame tinkle „Facebook“, nes jam „nepatiko jo išvaizda“.
35 metų P.Ray vadovauja judėjimui „Knights Templar“ (Šventyklos riteriai), įkvėptam viduramžių kryžiaus karuose prieš musulmonus dalyvavusio Tamplierių ordino. P.Ray taip pat yra tinklaraščio „Richard the Lionhearted“ (Ričardas Liūtaširdis) autorius, o jame publikuojami tekstai, kaip manoma, paskatino A.B.Breiviką paskelbti internete savo 1 500 puslapių manifestą.
„Esu vadinamas jo mokytoju“, – sakė P.Ray, persikėlęs gyventi į Maltą iš Britanijos 2008 metais – po to, kai buvo suimtas dėl įtariamo rasinės neapykantos kurstymo savo tinklaraštyje.
„Neabejotinai galėjau suteikti jam įkvėpimo, – pripažino britas. – Jis suteikė man platformą ir (parašė) biografiją, tačiau tai, ką jis padarė, yra absoliutus blogis. To, ką padarė jis, niekada negalėčiau panaudoti, kad paskleisčiau savo įsitikinimus.“
A.B.Breivikas, kurį Norvegijos policija penktadienį planuoja antrą kartą apklausti, yra nusifotografavęs vilkintis „Knights Templar“ uniformą ir aprašė į P.Ray panašų asmenį, vadindamas jį savo mokytoju. Norvegas taip pat teigė susipažinęs su juo viename renginyje 2008 metais.
Policija A.B.Breiviką pirmąkart apklausė praeito šeštadienio rytą – kitą dieną po to, kai šis dešiniųjų pažiūrų ekstremistas susprogdino galingą bombą Oslo centre ir nušovė daug žmonių netoli sostinės esančioje Utiojos saloje.
P.Ray anksčiau priklausė Anglijos gynybos lygai (EDL), pasisakančiai prieš islamo ekstremizmą Didžiojoje Britanijoje.
Lyga praeitą sekmadienį paskelbė pranešimą, kuriame neigia palaikiusi kokius nors „oficialius kontaktus“ su 32 metų norvegu, nors pats A.B.Breivikas teigė bendravęs su EDL.