Anot V.Skripal, prognozės „tikrai nėra geros“
V.Skripal: „Iš 99 proc. turiu maždaug 1 proc. vilties. Kad ir kas tai buvo, jų šansai išgyventi – labai maži. Jie bus neįgalūs visą likusį gyvenimą.“
„Iš 99 proc. turiu maždaug 1 proc. vilties. Kad ir kas tai buvo, jų šansai išgyventi – labai maži. Jie bus neįgalūs visą likusį gyvenimą“, – sakė V.Skripal.
Ji pridūrė, kad S.Skripalio motinai nebuvo pranešta apie incidentą. „Svarbiausia buvo apsaugoti močiutę, kad ji nieko negirdėtų ir neišsiaiškintų“, – teigė V.Skripal.
Kovo 4 d. Jungtinės Karalystės Solsberio mieste S.Skripalis ir jo dukra Julija buvo paveikti nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.
Jungtinė Karalystė Maskvai iškėlė ultimatumą: reikalavo pasakyti, ar buvusio agento žmogžudystę užsakė Kremlius, ar vyriausybė prarado Rusijoje pagamintos kovinės medžiagos kontrolę.
Maskva tokius kaltinimus griežtai neigia.
Rusų tiriamosios žiniasklaidos laikraštis „Novaja Gazeta“ kiek anksčiau atskleidė, kad 1995 m. vienas iš „Novičiok“ kūrėjų Leonidas Rinkas nuodingą medžiagą pardavė nusikalstamo pasaulio atstovui.
Atsakydama į Maskvos nenorą bendradarbiauti tiriant S.Skripalio apnuodijimą, Jungtinė Karalystė iš šalies išsiuntė 23 rusų diplomatus.
Su Londonu solidarizavosi 14 Europos Sąjungos valstybių, įskaitant Lietuvą, taip pat JAV, Kanada, Australija, Albanija, Makedonija, Moldova, Norvegija ir Ukraina.
Iš viso pasaulio šalys išsiuntė arba išsiųs 151 rusų diplomatą.