Kaip rašo naujienų agentūra „Reuters“, praėjus trims mėnesiams po incidento Daisy pusbrolis Robby apsigyveno pigiame Donecko viešbutyje, kad galėtų „iššukuoti“ teritoriją, kurioje sudužo numuštas orlaivis.
„Ten buvo raketos išmušta duobė priekinėje lėktuvo dalyje“, – sakė jis. „Radau mėlyną lagaminą, tačiau jis buvo ne jos“, – pridūrė Robby.
Žuvusiųjų artimieji ypatingai nepatenkinti tuo, kad Nyderlandų valdžia nepadėjo jiems surasti savo artimuosius, kurių neteko liepos 17 d., kai Ukrainoje buvo numuštas iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą skridęs orlaivis.
Visi 298 keleiviai ir lėktuvo įgula žuvo. Du trečdaliai žuvusiųjų per šią katastrofą – olandai. Nyderlandai, Rusijos prekybos partnerė, vis dar nesiryžta šio incidento įvardyti ataka. Bandymus atgauti aukų palaikus apsunkina karo veiksmai Ukrainoje. Aukų artimieji teigia, kad Nyderlandų valdžia nesuteikia jiems pakankamai informacijos.
Bryce'o ir Daisy artimieji susigrąžino Bryce'o koją ir Daisy dalį kaulų, tačiau nieko daugiau. Devynių aukų giminaičiai vis dar nėra susigrąžinę nieko. Kai kurios šeimos laukia, kol susigrąžins pakankamai žuvusiųjų kūnų dalių, kad galėtų surengti laidotuves.
Aš girdžiu jį šaukiantį: „Ateik manęs“, – sako žuvusiojo motina.
„Kiek jums reikia?“ – klausia Robby Oehlers – „30 proc.? 40 proc.?“
Jis praleido tris dienas, bandydamas kažką surasti tarp Donecko ir Luhansko. Jis pasakojo girdėjęs sprogimus, matęs klajojančius benamius šunis. Be to, artėja žiema. Besitęsiant Rusijos agresijai Ukrainoje, artimųjų netekusių šeimų viltys gęsta.
„Tiesiog imi galvoti, ką jie daro“, – apie Nyderlandų valdžią sako jis.
Nyderlandų premjeras Markas Rutte patiria spaudimą: jo populiarumas smarkiai krito po to, kai Ukrainoje buvo numuštas lėktuvas.
Bryce'o motina 51-erių Silene Fredriksz sako, kad itin sunkiai užmiega. „Tai tiesiog tęsiasi per ilgai“, – sako ji. „Aš girdžiu jį šaukiantį: „Ateik manęs“, – pridūrė ji.