Vykstant karui Gazos Ruože, Paryžiuje, kur gyvena didelės žydų ir musulmonų bendruomenės, padidėjo įtampa.
„Suskaičiuota 1 518 antisemitinių aktų ar pasisakymų“, – per interviu transliuotojui „Europe 1“ sakė G. Darmaninas.
Tai daugiau nei tris kartus daugiau nei per visus 2022 metus, kai buvo užfiksuoti 436 antisemitiniai veiksmai ar pasisakymai.
„Daugiausia tai yra ženklinimas ir įžeidinėjimai, tačiau pasitaiko ir užpuolimų bei sužalojimų“, – pridūrė G. Darmaninas.
Dėl šių aktų buvo sulaikytas 571 asmuo, pranešė ministerija naujienų agentūrai AFP.
Spalio pabaigoje Paryžiaus prokurorai pradėjo tyrimą dėl incidento, kai ant pastatų Paryžiuje ir jo priemiesčiuose buvo nupiešta dešimtys Dovydo žvaigždžių.
Prancūzija apkaltino Rusiją kišimusi į šalies vidaus reikalus dėl internete platinamų antisemitinių grafičių nuotraukų.
G. Darmaninas sakė, kad būta ir prieš musulmonus nukreiptų incidentų, tačiau jie nėra tokio masto kaip antisemitizmo atvejai.
Jis sakė, kad kai kurios mečetės sulaukė grasinimų smurtu.
Nuo spalio 7 dienos iš viso pradėta 330 tyrimų dėl antisemitinių aktų ir terorizmo pateisinimo, pirmadienį naujienų agentūrai AFP pranešė Teisingumo ministerija.
Sekmadienį į eitynes prieš antisemitizmą Prancūzijoje susirinko daugiau nei 180 tūkst. žmonių.
Eitynės vyko kitą dieną po to, kai Paryžiuje keli tūkstančiai žmonių surengė demonstraciją su šūkiu „Sustabdykite žudynes Gazoje“.
Spalio 7-ąją „Hamas“ įsiveržė į Izraelį iš Gazos Ruožo, nužudė mažiausiai 1,2 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, ir paėmė apie 240 įkaitų.
Izraelis atsakė masinio bombardavimo ir antžeminėmis operacijomis Gazos Ruože, per kurias, „Hamas“ valdomos Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, jau žuvo 11 240 žmonių, įskaitant 4 630 vaikų.