JT Biologinės įvairovės konvencija (BĮK) pranešė, kad Turkijos vyriausybė nusprendė atsisakyti pirmininkauti šalių narių COP16 susitikimui „dėl force majeure aplinkybių, susidariusių dėl 2023-ųjų vasarį įvykusių trijų pražūtingų žemės drebėjimų“.
COP16 konferencijos derybose bus mėginama remtis praėjusiais metais pasiektu istoriniu susitarimu, kuriuo siekiama apsaugoti planetos sausumą, vandenynus ir rūšis nuo taršos, degradacijos ir klimato kaitos.
Šį susitarimą, vadinamą taikos sutartimi su gamta ir panašų į svarbų Paryžiaus susitarimą dėl klimato kaitos, pasiekė daugiau kaip 190 šalių, prisidedančių prie JT pastangų dėl biologinės įvairovės.
Šią savaitę savo internetinėje svetainėje paskelbtame laiške BĮK nurodė, kad Turkija apgailestauja dėl sprendimo pasitraukti iš vadovavimo deryboms, kurios šiuo metu planuojamos nuo kitų metų spalio 21-osios iki lapkričio 1-osios.
Organizacija teigė, kad prašys kitų šalių pateikti pasiūlymus dėl pagalbos.
Praėjusių metų susitarimas, įskaitant įsipareigojimus iki 2030-ųjų 30 proc. planetos teritorijos paversti saugoma zona, buvo sudarytas po ketverius metus trukusių painių derybų, kurioms trukdė ir COVID-19 pandemija.