Los Andžele gyvenanti menininkė paveikslą pavadino „Rise Up Thy Young Blood“. Tai frazė iš Shakespeare'o „Karaliaus Ričardo“, kviečianti aktyviam veiksmui.
Kraujo menininkės darbui davė apie 50 žmonių, daugiausia – jos kolegos ir draugai. Nė vienam iš jų nebuvo atskleista, kaip atrodys paveikslas. I.Gore taip pat panaudojo ir savo kraują. Pasak jos, kraujas labai panašus į akvarelę. Tiesa, turi specifinį kvapą.
Vienijanti žinutė
Menininkė teigia, kad paveikslu ji norėjusi išreikšti solidarumo jausmą su žmonėmis, kurie po D.Trumpo įžengimo į Baltuosius rūmus jaučiasi atskirti.
„Mes deklaruojame antirasizmą, antifanatizmą ir esame prieš žmonių nesiklausymą. Mes sakome, kad esame čia ir ką nors darysime“, – teigė ji.
Per savaitę I.Gore nutapė 10 ir 15 pėdų dydžio paveikslą, kuriam įkvėpimo sėmėsi iš XIX amžiaus dailininko Henrio Moslerio, jo paveikslo „Vėliavos gimimas“. H.Mosleris buvo žydas, su šeima iš Lenkijos emigravęs į JAV, kai jam buvo aštuoneri.
I.Gore, kurios mama – amerikietė, o tėvas – australas, stengėsi atvaizduoti verdantį šiuolaikinės Amerikos katilą: baltaodis žmogus, dėvintis kepuraitę su užrašu „Padaryk Ameriką vėl galingą“. Šalia – tamsiaodis verslininkas su policininku, vėliavą laikanti Lotynų Amerikos kilmės moteris, o greta – arabų pora su kūdikiu.
Paveikslas nutapytas krauju
Nė vienas kraujo mėginys nebuvo patikrintas dėl saugumo, tačiau I.Gore tapydama nenaudojo jokių apsaugos priemonių. „Jeigu aš prašau žmonių duoti kraujo, neketinu jo niekinti ir mautis pirštinių“, – sakė ji.
Skirtingus atspalvius ji išgavo tepdama po kelis kraujo sluoksnius ar jį lašindama ant popieriaus.
„Galima galvoti, kad esate purvini. Tai tarsi gera knyga arba žiūrėjimas į paveikslą, kuris jums patinka, kai jūs staiga pamirštate, kad jūsų rankos išteptos krauju“, – sakė menininkė.
Paveikslą ji padengė laku ir vieną dieną eksponavo jį vienoje iš Los Andželo galerijų. Donorai darbu buvo sužavėti.
„Meno grožis atskleidžia tai, apie ką jūs galvojate, net jeigu su viskuo nesutinkate. Aš manau, kad tai nuostabu“, – sakė ji.
Šiuo metu I.Gore neketina paveikslo parduoti: „Man menas yra būdas išsakyti savo nuomonę. Vieni protestuoja, kiti dainuoja, aš tapau.“