Korėjiečių menininko paveikslas yra Edouard'o Manet garsiojo kūrinio „Olimpija“ perdirbinys.
Šis paveikslas buvo eksponuojamas Nacionalinėje Asamblėjoje surengtoje parodoje, kur savo darbus eksponuoja 22 menininkai. Visuose paveiksluose pajuokiama nušalintoji prezidentė ir į korupcijos skandalą įsipainiojusi jos patikėtinė Choi Soon-sil.
XIX amžiuje E.Manet nutapytame paveiksle, kuris eksponuojamas Paryžiaus muziejuje „Musee d'Orsay“, pavaizduota nuoga baltaodė prostitutė, kuri yra smeigte įsmeigusi žvilgsnį į žiūrovą, o juodaodė tarnaitė jai tiesia gėlių puokštę.
Lee Koo-young nutapytoje versijoje, pavadintoje „Nešvarus miegas“ (Dirty Sleep), Park Geun-hye bruožai perkelti ant nuogos azijietės, kuri prie savo krūtinės yra priglaudusi JAV specializuotos gynybos nuo balistinių raketų sistemos THAAD raketą.
Praėjusiais metais Park Geun-hye, reaguodama į Šiaurės Korėjos potencialių raketų atakų grėsmę, su JAV vyriausybe susitarė Pietų Korėjoje dislokuoti šią sistemą. Dėl šio susitarimo įsiuto Kinija, Pchenjano sąjungininkė.
Taip pat paveiksle yra pavaizduotas skęstantis keltas „Sewol“ – ši tragedija šalį sukrėtė prieš trejus metus ir pareikalavo beveik 400 gyvybių.
Ant moters šlaunies pavaizduoti du šuniukai, o jos tarnaitės vietoje buvo nutapyta Choi Soon-sil.
Apie 20 Park Geun-hye šalininkų ėmė siautėti toje parodoje ir sugadino paveikslą, nurodė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“. Vienas 63 metų dešiniųjų grupuotės narys buvo suimtas, o dar vieną persekioja policija, informavo agentūra.
Paryžiaus muziejaus „Musee d'Orsay“ tinklapyje minėtas E.Manet paveikslas apibūdinamas kaip „idealizuojamo nuogumo profanacija“ ir priduriama, kad jis „sukėlė smurtinę reakciją“.
Opozicijos įstatymų leidėjas Pyo Chang-wonas, organizavęs minėtą parodą, dėl to paveikslo pateko į savo paties demokratų partijos etikos komiteto akiratį.
Visgi, tą paveikslą, išprovokavusį kaltinimus seksizmu ir blogu skoniu, jis apgynė.
„Jis tikrai ne mano skonio, – jo žodžius citavo „Yonhap“. – Tačiau man atrodo, kad jis neperžengia meno laisvės ribų.“
Tapytojas Lee Koo-young yra vienas iš beveik 10 000 menininkų, įtrauktų į konservatorių vyriausybės „juodąjį sąrašą“ už atvirai Park Geun-hye reiškiamą kritiką. Pranešama, kad į tą sąrašą įtraukti asmenys negauna vyriausybės subsidijų ir privačių investuotojų lėšų, be to, jie yra sekami valstybės.
Praėjusį mėnesį šalies Konstitucinis Teismas paragino Park Geun-hye gynybos advokatus išaiškinti mįslingą jos kelių valandų dingimą per kelto „Sewol“ katastrofą.
Gausybė žiniasklaidos atstovų yra pasiūlę daug nepatvirtintų pranešimų apie tai, kur tada ji buvo pradingusi. Versijų būta įvairių – nuo meilės nuotykio, dalyvavimo šamanistiniame rituale iki kosmetinės operacijos ar apsilankymo kirpykloje.
Vis dėlto pati prezidentė šiuos kaltinimus kategoriškai neigia, vadina juos nepagrįstais ir tvirtina, kad tuo metu ji reagavo į tragediją ir davė nurodymus gelbėti nukentėjusiuosius.