Dabar dėl nuolatinės sausros nuotykių ieškotojai gali šį kaimą vaiduoklį apeiti pėsčiomis.
Visoje Europoje kažkada po vandeniu panirę kaimai, laivai ir tiltai (kai kurie tūkstančių metų senumo) šiais metais išdžiūvus upėms ir rezervuarams vėl išvydo dienos šviesą.
Didžiajai žemyno daliai nuolat susiduriant su didžiulėmis karščio bangomis ir niokojančiomis sausromis įspūdingų nuotraukų srautas vis papildomas. Tiek kaitros bangos, tiek sausra, pasak mokslininkų, dėl žmogaus sukeltų klimato pokyčių ilgainiui bus vis labiau tikėtini reiškiniai.
Sudėtingas, daugialypis sausros ir didelio karščio poveikis jau akivaizdus.
Ispanijoje nuo sausros nusekus užtvankai į vakarus nuo Madrido iškilo Gvadalperalio dolmenas – keturių ar penkių tūkstantmečių senumo megalitinis paminklas, dažnai vadinamas Ispanijos Stounhendžu.
Italijoje, kur gyventojai susidūrė su didžiausia per 70 metų sausra, iš Tibro upės išniro senovės romėnų Nerono laikų tilto griuvėsiai.
Vienas didžiausių Vokietijos rezervuarų – Edersee – susitraukė tiek, kad matyti 1914 metais užtvindyto Bericho kaimo pamatai.
Prahove, Serbijoje, vandens lygis Dunojaus upėje nukrito taip žemai, kad dabar atidengta daugiau nei tuzinas per Antrąjį pasaulinį karą nuskendusių nacistinės Vokietijos laivų.