Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nutekinti dokumentai: V.Gerasimovas ir N.Patruševas bandė sužlugdyti V.Putino karą?

Vokietijos leidinys „Tagesspiegel“, remdamasis slaptu JAV kariuomenės dokumentu, gautu iš masinio Pentagono dokumentų nutekinimo, rašo, kad Rusijos ginkluotųjų pajėgų štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas ir Rusijos saugumo tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas tariamai bandė sabotuoti Ukrainos okupaciją karo pradžioje. Jie esą siekė, jog karas baigtųsi 2022 m. kovo 5 d., kai V.Putinui turėjo būti pradėtas chemoterapijos kursas.
Rusijos lyderis Vladimiras Putinas ir naujas Rusijos ginkluotųjų pajėgų vadas Valerijus Gerasimovas
Rusijos lyderis Vladimiras Putinas ir naujas Rusijos ginkluotųjų pajėgų vadas Valerijus Gerasimovas / „AP“/„Scanpix“

Vokietijos laikraštis „Tagesspiegel“, paskui JAV ir kitų šalių leidinius, ėmėsi analizuoti nutekintus JAV žvalgybos duomenis. Vokiečių leidinys daugiausia dėmesio skyrė kovos dėl valdžios Kremliuje ir tariamų dalies Rusijos vadovybės ardomųjų planų temai.

Pasak Vokietijos leidinio, „Rusijos kariuomenės vadovybė esą turėjo planą, kaip sabotuoti karą – Putino nenaudai“.

Tariamame JAV žvalgybos dokumente cituojamas „autoritetingas Ukrainos šaltinis“, kuris savo ruožtu cituoja Rusijos šaltinį, neva turintį prieigą prie Kremliaus. Ukrainos šaltinis teigia, kad Maskvos karinėje vadovybėje buvo bandoma sabotuoti Rusijos karą prieš Ukrainą.

Už bandymą sabotuoti esą atsakingi Nikolajus Patruševas ir Valerijus Gerasimovas, Rusijos saugumo tarybos sekretorius ir Rusijos generalinio štabo viršininkas, o dabar vyriausiasis Rusijos pajėgų Ukrainoje vadas.

Dokumente, su kuriuo taip pat susipažino „Tagesspiegel“, teigiama, kad Rusija planavo perkelti išteklius iš Taganrogo (Rusija) į Mariupolį (Ukraina) ir „sutelkti dėmesį į pietinį frontą“.

Pasak šaltinio, N.Patruševas ir V.Gerasimovas parengė tokį „puolimo“ planą, kuris „sabotuotų“ V.Putino sumanymus.

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Nikolajus Patruševas
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Nikolajus Patruševas

Pasak šaltinio, V.Gerasimovas atmetė suplanuotą puolimą. „Jis pasakė Putinui, kad Ukrainos pajėgos yra gausesnės už Rusijos pajėgas, ir perspėjo, kad Rusija patirs didelių nuostolių, jei puolimas įvyks“, – sakoma straipsnyje.

Aukštų karinių pareigūnų bandymas sabotuoti turėjo lemti karinį pralaimėjimą – buvo siekiama, kad V. Putinas atrodytų blogai, kad skaudus pralaimėjimas lemtų karo pabaigą.

Žvalgybos dokumente teigiama, kad pagal sabotažo planą karas turėjo baigtis iki 2022 m. kovo 5 d., kai V. Putinas turėjo pradėti chemoterapijos kursą. Kodėl jam to kurso reikėjo, dokumentuose nerašoma.

Pasak Kremliui artimo šaltinio, V.Gerasimovas norėjo sužlugdyti Rusijos karių dislokavimą. Jis planavo tai padaryti kovo 5 d., „kai V. Putinui neva turėjo būti pradėtas chemoterapijos seansas, todėl jis negalėtų daryti įtakos karo eigai“.

Dokumentų nuotraukas taip pat paskelbė britų bulvarinis laikraštis „The Daily Mail“.
Dokumentų nuotraukas taip pat paskelbė britų bulvarinis laikraštis „The Daily Mail“.

„Tagesspiegel“ rašo, kad neaišku, kiek galima pasitikėti nutekinta informacija.

Vokietijos leidinys pažymi, kad duomenys apie V.Putino ligą nepasitvirtino, tačiau Kremliaus interneto svetainėje nėra jokių įrašų apie 2022 m. kovo 3-6 d. laikotarpį. Paskutinis V.Putino susitikimas prieš pertrauką buvo su Saugumo Taryba, o kovo 6 d. visi pasitarimai vyko telefonu.

Iki šiol Vakarų žiniasklaidoje N.Patruševas ir V.Gerasimovas buvo vadinami vienais Ukrainos puolimo architektų.

„Tagesspiegel“ priduria, kad kituose nutekintuose dokumentuose taip pat kalbama apie „Wagner“ įkūrėjo Jevgenijaus Prigožino ir Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu konfrontaciją. Teigiama, kad ginčas tarp J.Prigožino ir S.Šoigu paaštrėjo iki tokio lygio, kad įsikišo V.Putinas ir 2023 m. vasario 22 d. esą įvykusiame susitikime bandė juos sutaikyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?