Tuo tarpu JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry pareiškė, kad kariškių liepą įvykdytas pirmojo demokratiškai išrinkto Egipto prezidento pašalinimas iš posto buvo atsakas į milijonų žmonių reikalavimus.
M.Mursi palaikančio Aljanso prieš perversmą atstovė Allaa Mostafa sakė naujienų agentūrai AFP, kad demonstrantai „tęs mūsų sėdimuosius protestus ir taikius protestus“ prieš „karinį perversmą“.
Nuversto prezidento šalininkai atmetė ankstesnį Egipto VRM pasiūlymą užtikrinti „saugų pasitraukimą“, jeigu demonstrantai greitai paliktų savo protestų stovyklas Kaire, o policija diskutavo, kaip vykdyti kariškių paskirtos laikinosios vyriausybės nurodymus nutraukti protestus.
VRM pranešime Rabat al Adavijos ir Nahdos aikštėse įsikūrę demonstrantai raginami „leisti nugalėti sveikam protui ir nacionaliniam interesui bei greitai pasitraukti“.
Pareigūnai jau perspėjo, kad demonstracijos bus „greitai“ išsklaidytos, nors nenurodė, kada ir kaip tai bus padaryta.
Ši priešprieša didina nerimą, kad gali atsinaujinti smurtas, nepraėjus nė savaitei po to, kai per susirėmimus viename M.Mursi šalininkų mitinge Kaire žuvo 82 žmonės.
Jau daugiau nei 250 žmonių žuvo per daugelyje Egipto miestų vykusius protestus nuo liepos 3-osios, kai buvo nuverstas prezidentas, dirbęs tame poste tik vienerius metus.
Taip pat įsibėgėjo diplomatinės pastangos užkirsti kelią tolesniam kraujo liejimui: Europos Sąjungos (ES) pasiuntinys Artimųjų Rytų regionui Bernardino Leonas ir Vokietijos užsienio reikalų ministras Guido Westerwelle atvyksta į Kairą raginti priešiškų stovyklų ieškoti bendros kalbos.
M.Mursi Musulmonų brolijos politinio sparno – Laisvės ir teisingumo partijos – vienas aukšto rango narys sakė, kad Europos pasiuntiniai prašė nutraukti sėdimuosius protestus.
„Visų Europos delegatų žinia buvo ta pati; jie spaudė perversmo priešininku palikti protestų stovyklas“, – nurodė jis.
Po susitikimo su Musulmonų brolijos atstovais G.Westerwelle perspėjo, kad padėtis Egipte „labai sprogstama“.
„Mes rimtai ir atkakliai piršome taikų sprendinį. Tikiuosi, kad suinteresuotos šalys priėmė šią žinią“, – sakoma jo pranešime.
Didžiosios Britanijos diplomatijos vadovas Williamas Hague'as taip pat ragino „skubiai užbaigti dabartinį kraujo liejimą“ ir paleisti arešte laikomą M.Mursi, kalbėdamasis telefonu su laikinuoju viceprezidentu Mohamedu ElBaradei, nurodė Londono URM.
Tuo tarpu žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ pasmerkė laikinosios kabineto nurodymą išvaikyti demonstrantus, laikydama jį „receptu tolesniam kraujo liejimui“.
Tačiau atmosfera buvo gana rami Rabat al Adavijos aikštėje, kur tūkstančiai protestuotojų yra įsikūrę palapinių miestelyje, nepaisydami vyriausybės perspėjimų.