H.Mubarakas buvo neštuvais įvežtas į teismo salę, kai jo advokatai pradėjo penkias dienas truksiantį gynybos procesą, mėgindami apsaugoti pernai vasario 11 dieną nuverstą H.Mubaraką nuo aukščiausios bausmės, neigdami, jog jis yra kaltas dėl šimtų demokratijos reikalavusių protestuotojų žūties.
„Nėra jokių įrodymų, kad Mubarakas davė įsakymą šaudyti į protestuotojus“, - sakė pagrindinis advokatas Faridas al Deebas, remdamasis dabartinio Egipto karinio vadovo feldmaršalo Husseino Tantawi ir buvusio žvalgybos vadovo Omaro Suleimano parodymais.
H.Tantawi ir O.Suleimanas liudijo pernai uždarame posėdyje, bet teismas liepė neviešinti jų parodymų, tačiau, pasak advokatų, jiedu sakė nežinantys, jog H.Mubarakas būtų davęs tokius įsakymus.
Spalio 2 dieną H.Tantawi savo kalboje pareiškė, kad H.Mubarakas savo saugumo pajėgoms niekada nedavė įsakymo šaudyti į demonstrantus, sukilusius prieš jį pernai sausį ir vasarį.
Galiausiai prezidentas buvo priverstas atsistatydinti po 18 dienų trukusių protestų.
„Niekas mūsų neprašė šaudyti ir niekas neturėjo šaudyti“ į žmonės, tąsyk teigė feldmaršalas.
F.al Deebas ištisą valandą vardijo H.Mubarako pasiekimus nuo jo gimimo 1928 metais iki nuvertimo, teigdamas, kad buvęs lyderis yra „gerbtinas žmogus, kuris nėra nei trokštantis kraujo, nei agresyvus“, sakė vienas naujienų agentūros AFP korespondentas.
„Jis buvo tiesiog žmogus, o ne diktatorius..., ir toks žmogus negali būti laikomas atsakingu dėl nusikalstamų veiksmų, kuriais jis dabar kaltinamas“, - F.al Deebas sakė teismui.
Advokatas pirmiausiai prisistatė esantis „teisininkas žmogaus, kuris tarnavo Egiptui 60 metų, iš jų 30 - ginkluotosiose pajėgose, o kitus 30 - būdamas respublikos prezidentu“.
Trapios sveikatos 83 metų H.Mubarakas į teismo salę buvo įvežtas ant neštuvų, apklotas antklode, užsidėjęs tamsius akinius.
Teismo pirmininkas Ahmedas Refaatas sakė posėdžio dalyviams, kad teismas pasižadėjo leisti gynėjams pateikti argumentus ir dokumentus, „kurie užtikrina kaltinamųjų teises“.
A.Refaatas suteikė advokatams galimybę išdėstyti savo argumentus per 25 sesijas iki vasario 16 dienos, o F.al Deebas antradienį paskelbtame pranešime nurodė paprašęs penkių dienų savo medžiagai pateikti.
Tuo tarpu vyriausiasis prokuroras Mustafa Suleimanas per ankstesnį teismo posėdį pareiškė, kad H.Mubarakas beveik neabejotinai turėjo įsakyti policijai šaudyti į protestuotojus per neramumus, nusinešusius daugiau nei 850 žmonių gyvybių.
H.Mubarakas „tikriausiai sutiko su žudymais“, M.Suleimanas sakė teismui sausio 5 dieną, aiškindamas, kodėl toje pačioje byloje teisiamas buvęs vidaus reikalų ministras Habibas al Adly įsakė policijos vadams šaudyti į protestuotojus.
Šioje byloje taip pat teisiami šeši buvę aukšto rango H.al Adly padėjėjai, taip pat atskiri kaltinimai dėl korupcijos pateikti H.Mubaraki sūnums Gamalui ir Alaa kartu su jų tėvu.
F.al Deebas neigė laikraščių pranešimus, kad Gamalas Mubarakas ir jo motina Suzanne davė jam instrukcijas, kaip pateikti šią bylą, tačiau atsisakė atskleisti savo strategiją.
Kalbėdamasis su valstybiniu dienraščiu „al Akhbar“ advokatas tvirtino „neturintis stebuklingos lazdelės ir negalintis pateikti jokių staigmenų“ ir sakė ginsiantis savo klientą „pagal įstatymus“.
Tuo tarpu valstybinis dienraštis „al Ahram“ pirmadienį paskelbė, kad F.al Deebas pateiks netikėtų duomenų.
Pats advokatas sakė dienraščiui „al Masry al Youm“, kad prie H.Mubarako gynėjų komandos prisidėjo keli teisininkai iš Kuveito, tačiau jie esą nedalyvaus pateikiant argumentus teisme.
Jis taip pat tvirtino, kad H.Mubarakas per teismą turi gulėti ligoninės lovoje, o ne sėdėti krėsle kaip per pastarąjį posėdį.
„Jo ligoninės lovos įranga parengta tam atvejui, jeigu jį ištiktų dar vienas smūgis. Jeigu jis sėdės krėsle, jį išgelbėti būtų sunku“, - „al Masry al Youm“ citavo F.al Deebo žodžius.
H.Mubarakas yra gydomas karinėje ligoninėje dėl širdies ligos. Jo byla pradėta nagrinėti pernai rugpjūčio 3 dieną, kai demonstrantai suintensyvino reikalavimus valdantiesiems kariškiams teisti buvusį šalies vadovą ir jo režimo pareigūnus.
Vienas medicinos šaltinis sakė dienraščiui „al Masry al Youm“, jog H.Mubarako sveikata per silpna, kad jis kasdien būtų vežiojamas į teismą, todėl tikėtina, jog kai kuriuose posėdžiuose jis nedalyvaus.