„NY Times“: Britai norėjo bendradarbiauti su Kinija, bet dabar smarkiai dvejoja

Prieš kelerius metus Jungtinė Karalystė, norėdama pakeisti senstančias šalies elektrines, sutiko suteikti Kinijai naujausių savo atominių elektrinių nuosavybės dalį manydama, kad Pekinas turi šioje srityje reikalingų žinių ir patirties, todėl palengvins darbo procesus.
Londonas
Londonas / 123RF.com nuotr.

Tai buvo šilta akimirka Jungtinės Karalystės ir Kinijos santykiuose – 2015 metais, per kruopščiai suplanuotą Kinijos prezidento Xi Jinpingo vizitą į Londoną, kur jis susitiko su tuometiniu britų ministru pirmininku Davidu Cameronu, buvo pasirašytas susitarimas.

Praėjus šešeriems metams, Jungtinė Karalystė susimąstė. Netikėtai kilo abejonių dėl planuojamos elektrinės Šiaurės jūros pakrantėje finansavimo. Šios elektrinės vertė, kaip manoma, siekia 20 milijardų svarų, ji turėtų užtikrinti stabilų elektros tiekimą daugybė dešimtmečių.

Dalis problemos – kaip pritraukti investuotojų į projektą, kurio penktadalis priklauso Kinijai.

Xi Jinpingo autokratiniai užmojai ir sudėtinga žmogaus teisių situacija Kinijoje atšaldė Pekino santykius su Vakarų šalimis ir paskatino daugelį jų persvarstyti savo ekonominius santykius su antrąja pagal dydį pasaulio ekonomika.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų