„NY Times“: Europa ir Taivanas mezga draugystę – ar ji bus tvari?

Europos valstybės ilgą laiką vengė artimų ryšių su Taivanu, nenorėdamos provokuoti Pekino, prieštaraujančio kontaktams su sala, kurią Kinija laiko savo teritorija.
Taivanas
Taivanas / „Zuma Press“/„Scanpix“ nuotr.

Tačiau neįprastas diplomatinės veiklos suaktyvėjimas rodo, kad galbūt Europoje prasidėjo subtilūs pokyčiai, kuriuos iš dalies lėmė augantis regiono nusivylimas agresyvia Kinijos pozicija.

Prieš dvi savaites Taivano užsienio reikalų ministras Josephas Wu atvyko į Europą, mėgindamas pataisyti pašlijusius santykius – Briuselyje buvo surengta keletas precedento neturinčių, nors ir neformalių, susitikimų su Europos Sąjungos įstatymų leidėjais.

Europos Parlamentas didžiule balsų dauguma pritarė rezoliucijai, kuria raginama užmegzti tvirtesnius ryšius su Taivanu – šią salą EP apibūdino kaip „partnerę ir demokratinę sąjungininkę Indijos ir Ramiojo vandenyno regione“.

Tada praėjusią savaitę Europos Parlamentas į Taivaną išsiuntė savo pirmąją oficialią delegaciją, nepaisydamas Pekino grasinimų imtis atsakomųjų veiksmų.

„Atvykome čia su labai paprasta, aiškia žinute: „Jūs ne vieni. Europa su jumis“, – praėjusį ketvirtadienį Taivano prezidentei Tsai Ing-wen per susitikimą Taipėjuje sakė Europos Parlamento narys ir delegacijos vadovas prancūzas Raphaëlis Glucksmannas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis