Vengrijoje vyriausybė smarkiai kišasi arba visiškai perima švietimo ir kultūros įstaigų valdymą ir naudoja jas ksenofobiško nacionalinio paveldo, suderinto su jos etnonacionalistine politika, kūrimui.
Kinijoje valdančioji komunistų partija atvirai pasitelkia mokyklinius vadovėlius, filmus, televizijos laidas ir socialinius tinklus, kad sukurtų naują Kinijos istorijos versiją, geriau atitinkančią partijos poreikius.
Tuo tarpu Jungtinėse Valstijose Donaldas Trumpas ir jo sąjungininkai ir toliau stumia visuomenę klaidinančią savo 2020 metų rinkimų interpretaciją – kad demokratai pavogė balsus, o sausio 6-osios riaušės, kuriomis buvo sutrikdytas prezidento Joe Bideno sertifikavimas, iš esmės buvo taikios arba jas surengė D.Trumpo oponentai.
Istorija perrašoma nuolatos, dėl įvairių priežasčių – mokslininkai atnaujina savo hipotezes, aktyvistai paskatina į praeitį pažvelgti kitaip, arba politikai nusprendžia pakrutinti kolektyvinę atmintį, kai tai naudinga jų tikslams.
Tačiau demokratinių ir autokratinių vyriausybių įžūliai melagingų ar klaidinančių istorijos peržiūrų banga gali kelti grėsmę ir taip susilpnėjusiam bendram, iki šiol visų priimtam pasakojimui apie pasaulio raidą.