„NY Times“: Ryžtingas Čilės žingsnis kovoje su klimato kaita – nauja konstitucija

Retai kada šaliai pasitaiko galimybė išdėstyti savo, kaip tautos, idealus ir parašyti sau naują konstituciją. Ir tokiais atvejais klimato ir ekologinės krizės beveik niekada nevaidina pagrindinio vaidmens. Tačiau Čilė yra išimtis – ši valstybė bandys viską pradėti nuo pradžių.
Naujasis Čilės prezidentas sako kalbą
Naujasis Čilės prezidentas sako kalbą / „The New York Times“/Marcos Zegers nuotr.

Po kelis mėnesius trukusių protestų dėl socialinės neteisybės ir neatidėliotinų aplinkosaugos klausimų buvo paskelbta „nepaprastoji klimato, ekologinė padėtis“ ir išrinkti 155 čiliečiai, kuriems pavesta parašyti naują šalies konstituciją.

Jų darbas ne tik nulems, kaip bus valdoma ši 19 milijonų gyventojų turinti valstybė. Jis taip pat nulems minkšto, blizgaus metalo – ličio – ateitį.

Šiuo metu gausūs šio elemento klodai glūdi sūriame vandenyje po didžiule dykuma šalia Andų kalnų. Litis yra baterijoms būtinas komponentas.

Pastaruoju metu, pasauliui suskubus ieškoti alternatyvų iškastiniam kurui, kad būtų sulėtinta klimato kaita, ličio paklausa ir kainos auga.

Čilės, antros pagal dydį ličio tekėjos pasaulyje po Australijos, kasybos įmonės, kaip ir politikai, manantys, kad kasyba yra itin svarbi nacionalinei gerovei, nori padidinti gavybos apimtis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis