15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti

„NY Times“: Socialiniuose tinkluose veši dezinformacija apie klimato kaitą. Kodėl?

Šį rudenį amerikiečių kompanija „Exxon Mobil“ feisbuke ėmė siuntinėti niujorkiečiams įspėjimus apie siūlomą įstatymą, pagal kurį kai kuriuose pastatuose bus reikalaujama naudoti tik elektrinius prietaisus. „Jei jūsų namų ūkyje būtų reikalaujama pereiti tik prie elektros, pagrindinių prietaisų pakeitimas gali jums kainuoti daugiau nei 25 600 JAV dolerių“, – rašoma viename pranešime. Bet tai nėra visiška tiesa.
Klimato kaita vadinama mitu ir natūraliu procesu
Klimato kaita vadinama mitu ir natūraliu procesu / Ekrano nuotr. iš „Facebook“

Mat šis pranešimas nutyli dalį istorijos: minėtasis įstatymas būtų taikomas tik naujiems pastatams, todėl geriausiu atveju „Exxon“ apskaičiuotos išlaidos yra netikslios.

Kiti skelbimai, maždaug tarp 1200, kuriuos šiais metais internete išplatino ši iškastinio kuro milžinė ir kuriuos aptiko dirbtinio intelekto įmonė „Eco-Bot.Net“, teigia, esą naftotiekiai yra būtini, kad energija būtų „įperkama ir prieinama“ ir kad gamtinės dujos padeda klientams „pasiekti aplinkosaugos tikslų.“

Tai – vadinamojo „žaliojo plovimo“ (angl. greenwashing) arba įmonių bandymų sumenkinti tikrąjį savo veiklos poveikį aplinkai pavyzdžiai.

Kartu su kita dezinformacija apie klimatą socialiniuose tinkluose tokie pranešimai tampa didele grėsme pastangoms kovoti su visuotiniu atšilimu.

Aplinkosaugos grupės „Stop Funding Heat“ tyrėjai išsiaiškino, kad dezinformacija apie klimatą feisbuke kasdien peržiūrima net iki 1,36 milijono kartų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų