„NY Times“: Vokietijos ekonomika po Angelos Merkel – ar klestėjimui ateis galas?

Per 16 metų, praleistų Vokietijos kanclerės pareigose, Angela Merkel daugelyje šalių tapo tikru ramybės, proto ir demokratinių vertybių simboliu. Užsienio valstybėms padarė įspūdį tai, kaip ji sprendė įvairiausias krizes – nuo grėsusio euro zonos žlugimo, daugiau nei milijono migrantų antplūdžio iki pandemijos.
Angela Merkel
Angela Merkel / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šiandien, nepaisant pandemijos, Vokietija yra ekonominis kolosas, klestintis Europos variklis su itin žemu bedarbystės lygiu. Tik ar toks klestėjimas ilgai truks?

Šis klausimas kyla A.Merkel ruošiantis palikti politinę sceną po rugsėjo 26 dieną vyksiančių nacionalinių rinkimų. Esama požymių, kad Vokietija vis dėlto yra ekonomiškai pažeidžiama, praranda konkurencingumą ir nėra pasiruošusi ateičiai, kurią formuos technologijos ir JAV konkurecija su Kinija.

Ekonomistų teigimu, per savo kadenciją A.Merkel Vokietija nepaisė poreikio sukurti pasaulinės klasės skaitmeninę infrastruktūrą, per daug skubotai atsitraukė nuo branduolinės energijos ir pernelyg susisiejo su Kinija, kuri tapo svarbia Vokietijos automobilių ir kito eksporto rinka.

Kinijos klausimas yra ypač sudėtingas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų